Reklama

Má aktuální péče o vlasy - podzim 2015

(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 6 - 11 minut/y.)

Ve čtvrtek jsem se Vás ptala, jaký článek by jste si chtěly dneska přečíst a jednohlasně jste si odhlasovaly mou aktuální sbírku produktů na vlasy. Na rovinu přiznávám, že mě Váš výběr docela zaskočil, rozhodně jsem nečekala, že by Vás mohlo zrovna toto téma tolik zajímat. Ale když už jste si ho odhlasovaly, máte ho mít.

Nejprve pár slov na úvod. Vlasy mám lehce vlnité, nebarvené a dlouhé až do pasu. Díky své vlnité struktuře jsou přirozeně sušší, takže vyžadují vydatnější péči. V současné době si myji vlasy jen jednou týdně, protože když jsem je myla častěji, zbytečně se mi vysušovaly a zhoršovala se jejich kvalita. Šamponuju vždy dvakrát a poté vlasy hojně pokryji výživnou maskou (kondicionéry používám jen zřídka), kterou nechávám na vlasech cca 20 minut. Po umytí vlasy prosuším ručníkem a nechám uschnout volně na vzduchu. Na noc pak vlasy vždy zaplétám do klasického copu, je to věc, kterou nikdy nevynechám. Vlasy se díky tomu tolik neničí, v noci si je pořád nepřilehávám a po rozpletení se hezky spořádaně vlní. 

Mou klasickou rutinu tvoří pouze šampon a maska, popř. kondicionér (pokud je dostatečně výživný a nahradí svým účinkem masku). Vlasy téměř nijak tepelně neupravuji, fén nevlastním a žehličku nebo kulmu použiji průměrně jednou ročně na nějaký ten ples. Jediným stylingovým produktem, který u mě najdete je pak lak na vlasy a ten používám opravdu jen na společenské akce, tudíž mám jeden a ten samý už pět let. Různé olejíčky, séra nebo spreje sice u mě doma najdete, ale moc je nepoužívám, nevyhovují mi.

Nyní se vrhněme do prohrabávání mých aktuálních vlasových zásob. Na začátek musím podotknout, že zde najdete jen pár produktů, které by se daly považovat za opravdové oblíbence. Ostatní produkty mi buď moc nevyhovují nebo jsem v minulosti měla tolik zásob, že na ně ještě nepřišla řada. Aktuální stav by se tedy dal označit jako "spotřebovávání zásob" nebo "kosmetická stopka" (představte si, kolik jsem toho musela vlastnit v minulosti, když tohle je jen zbytek). Musím se ale pochválit, protože vše řádně dopotřebovávám. V minulosti jsem s tím měla velký problém a pokud mi daný produkt nevyhovoval, nakonec skončil v koši.

Moje aktuální sbírka tedy čítá 20 kousků - 5 šamponů, 4 kondicionéry, 1 čistící balzám, 2 masky, 4 kůry ve spreji, 1 lak na vlasy, 2 suché šampony a jeden vzoreček peelingu na pokožku hlavy.

Oblepikha Siberica Professional rakytníkový šampon pro poškozené vlasy (400 ml, internet, 180 kč):

Tento šampon a masku jsem zakoupila na základě pochvalných recenzí v blogosféře. Čekala jsem doslova zázrak, ten se však jaksi nekonal. Šampon není vyloženě špatný, ale nesplňuje to, co slibuje (měl by obnovovat a vyhlazovat poškozenou strukturu vlasů, chránit je před dalším poškozením a dodávat zářivý lesk). Já si všimla jen toho, že šampon dobře pění a vlasy po jeho použití vržou, což není efekt, který já od šamponu požaduji. Na sušší vlasy tedy nedoporučuji.

Oblepikha Siberica Professional rakytníková maska pro suché vlasy (300 ml,internet, cca 280 kč):

Maska by měla hloubkově hydratovat suché vlasy a zvyšovat jejich lesk. Ani jedno nemohu potvrdit. Na suché vlasy je tato maska prostě slabá, takže ji musím míchat s nějakým výživnějším kondicionérem a poté jsem jakž takž spokojená s výsledkem. V současné době je to jediná maska, kterou doma vlastním, takže ji spotřebuji, ale znovu si ji už určitě nekoupím.

Loreal Professionnel Mythic Oil Souffle d´Or šampon pro lesk vlasů (250 ml, Parfums, cca 190 kč):

Tuto sadu mám již podruhé a věřím, že ne naposledy. Poprvé jsem ji dostala jako součást Ladyboxu a byla jsem s ní tak spokojená, že jsem si ji teď koupila znovu. Šampon je moc příjemný, hezky vyživuje a vlasy jsou po jeho použití hebké a pružné. Ideální pro normální a sušší vlasy, mastným by díky obsahu olejů nemusel vyhovovat. Minulý rok jsem si tuhle sadu vzala s sebou na dovolenou do Egypta a i když jsem si vlasy myla opravdu každý den, neutrpěly vůbec žádnou újmu, což se mi ještě nikdy nestalo. Za mě tedy doporučuji!

Loreal Professionnel Mythic Oil Souffle d´Or gelový kondicionér (190 ml, Parfums, cca 240 kč):

Kondicionér ze stejné řady mám také velmi ráda. I když je gelový, skvěle vyživuje a hydratuje, takže jej mohu používat místo masky. Jeho jedinou nevýhodu vidím v tom, že ubývá rychleji než šampon (je ho méně a já jím rozhodně nešetřím), takže si příště určitě pořídím maxi balení (750 ml). Ještě bych měla podotknout, že šampon i kondicionér obsahují velké množství zlatých třpytek, ale nemusíte se bát, na vlasech nezůstávají.

Revlon Professional Hydra Rescue šampon (250 ml, internet, cca 180 kč):

S tímto šamponem nejsem zrovna dvakrát spokojená. Měl by hloubkově hydratovat a čistit, místo toho se mi zdá, že lehce vysušuje a následně se vlasy rychleji mastí. Nepatří mezi mé oblíbence a až jej dopotřebuju, už si jej rozhodně nepořídím.

TIGI Bed Head Colour Combat šampon pro hnědé vlasy (250 ml, internet, cca 230 kč):

Tento šampon nádherně karamelově voní, ale to je to jediné, co se mi na něm líbí. Vlasy jsou po jeho použití takové nijaké, spíše sušší a zase se rychleji mastí. Barvu rozhodně nepodpoří, takže si ho s tím záměrem nekupujte. Znovu už do něj investovat nebudu.

Kérastase Age Premium šampon (250 ml, internet, cca 450 kč):

Tady se už dostáváme do trochu vyšší cenové hladiny. Šampony Kérastase jsou proslulé po celém světě a mělo by se jednat snad o nejlepší vlasovou péči vůbec. Nevím, jestli je to tím, že jsem ho kupovala přes internet, ale mě tento šampon rozhodně nijak neoslnil. Měl by posilovat a zkrášlovat dlouhé a stárnoucí vlasy, což nemohu potvrdit. S mými vlasy neudělal téměř nic, jen je dobře umyl (a lehce vysušil). Od šamponu za necelých pět stovek bych čekala rozhodně něco navíc.

Elseve Re-Nutrition vyživující balzám na vlasy (200 ml, Rossmann, cca 60 kč):

Balzámy Elseve mám vesměs docela ráda, ale nemohu je používat při každém mytí, protože pak vlasy poměrně dost zatěžují, na prostřídání jsou ale skvělé. Tento by měl obsahovat mateří kašičku a Omega 6 mastné kyseliny, díky čemuž by měly být vlasy vyživené a hebké. Zdá se mi docela fajn, ale příště znovu sáhnu po svém oblíbenci z růžové řady Nutri-gloss, ten je ještě o třídu lepší.

Gliss Kur Million Gloss balzám pro lesk vlasů (200 ml, DM, cca 60 kč):

Toto byl tak trochu přešlap ve výběru. Péči Gliss Kur obecně nemám moc ráda, nikdy nesplní to, co slibuje a vlasy jsou po jejím použití těžké, matné a rychleji se mastí. Z tohoto důvodu tuto značku v drogerii vždy zásadně přehlížím. Přesto jsem se ale nechala zlákat pozitivní recenzí a řekla si, že jí dám ještě jednu šanci. Tento balzám by měl vlasům dodávat hydrataci a nádherný lesk. Sliby chyby! Na moje vlasy je prostě moc slabý, lesk nikde a k tomu všemu ještě divně "pánsky" voní. Nic, co bych musela mít znovu.

BLACK regenerační balzám pro profesionální použití (1000 ml, internet, cca 120 kč):

V minulosti jsem měla šampon s placentou od stejné značky a byla jsem s ním maximálně spokojená, proto jsem se rozhodla vyzkoušet i tento balzám. 120 kč za kilo produktu je opravdu lidová cena, takže pokud máte vlasy normální či lehce sušší, jděte do něj. Na moje vlasy je však slabý, takže ho nemohu používat jen tak a míchám ho s dalšími produkty. Těším se, až ho spotřebuji a uvolní se mi tu místo na něco lepšího. Velmi oceňuji balení s pumpičkou.

Uniq One čistící balzám (350 ml, internet, cca 240 kč):

Toto by měl být zázračný produkt typu All-in-one. Někde ho uvádějí jako čistící šampon, ale nenechte se zmást, vlasy by jste si jím opravdu neumyly (vyzkoušeno na vlastní hlavě). Já bych ho označila spíše jako čistící balzám. Používám jej tak, že si nejprve umyji kořínky vlasů klasickým šamponem a do délek poté napěním tento balzám. Po smytí si dále na vlasy nanesu  masku nebo kondicionér a nechám působit. Někomu se to může zdát jako zbytečnost, ale já po jeho použití opravdu vidím rozdíl v kvalitě. Vlasy nejsou tak suché, jsou hebčí a poddajnější. Dokonce je to jediný produkt, který mi zachránil vlasy po náročném svatebním dni (ve vlasech jsem měla tolik laku, že nešly ani umýt; dvojí promytí tímto zázrakem a vlasy byly jako znovuzrozené).

Taft 7-day Shine Booster (25 ml, výhra v soutěži):

Toto by mělo být něco ve stylu masky a stylingu zároveň. Má se nanést do vlasů, nechat chvíli působit a smýt. Výsledkem by měl být neuvěřitelný lesk a hebkost vlasů. Už to mám doma nějaký ten pátek a ještě jsem se neodhodlala to použít. Součástí balení byl totiž příbalový leták, který popisoval, jaká pravidla se musí při použití dodržovat (např. že se to nemá nanášet holýma rukama) a lhala bych, kdybych řekla, že mě to nevyděsilo. Pokud s tím máte někdo zkušenost, dejte mi prosím vědět.

Oblepikha Siberica Professional peeling na pokožku hlavy (6 ml, vzorek):

Toto je další produkt, na který se mi doma práší a nevím, zda-li ho někdy použiju. S pokožkou hlavy nemám vesměs problém, na lupy netrpím a nemám ji tudíž proč peelingovat. Bojím se, že si tím spíš ublížím. Ještě, že to je jen vzorek, uvidíme, jestli ho někdy použiju.

Gliss Kur Ultimate Oil Elixir bezoplachový balzám na vlasy (200 ml, DM, cca 90 kč):

V minulosti jsem tyhle spreje od Gliss Kuru milovala, takže jsem se rozhodla, že bych zase mohla nějaký z nich vyzkoušet. Nevím, jestli jsem si vybrala špatný druh nebo změnili složení, ale už mi nevyhovuje tak, jako dřív. Vlasy nevyživí ani neuhladí, spíše vypadají krepatě a nezdravě. A jako bonus se rychleji mastí. Nevím, co s ním budu dělat, používat ho nechci.

Schwartzkopf Professional BC Bonacure Q10 Plus Time Restore bezoplachový sprej (200 ml, internet, cca 180 kč):

Tento sprej byl součástí celé sady, která se skládala ze šamponu, masky a tohoto posilujícího spreje. Šampon i maska byly super, k těm se určitě v budoucnu vrátím. Sprej mě naproti tomu moc neoslnil, hned na druhém místě ve složení je alkohol, takže mi vlasy vysušuje. Nemám co víc dodat, nepoužívám ho.

Gliss Kur Ultimate Oil Elixir sérum (100 ml, výhra v soutěži):

Další produkt, který mi nevyhovuje. Zkoušela jsem ho několikrát a vždy se stejným výsledkem. Vlasy nevyživí, spíše je ještě více vysuší a jsou po něm pak divně krepaté. Gliss Kur se snaží mi znepříjemnit život, co tu teď s tolika produkty této značky budu dělat?

Indola Professional Wonder Treatment (100 ml, internet, cca 250 kč):

Tato dvoufázová kůra na vlasy slibuje okamžitou proměnu vlasů, hebkost a lesk. Nemohu říci, že bych z ní byla nějak zvlášť unešená, ale alespoň vlasy nevysušuje. Zbývají mi tak dva centimetry produktu, takže ji spotřebuji, ale do budoucna se bez ní rozhodně obejdu (kor za tu cenu).

Batiste suchý šampon Original (200 ml, Douglas, cca 120 kč):

Můj nejoblíbenější suchý šampon vůbec. Vlasy hezky odmastí, udělá objem a vlasy mi vydrží bez mytí další dva až tři dny (doporučuje se samozřejmě produkt ten den vymýt, ale já to tak nedělám). Vyzkoušela jsem již pár druhů Batiste šamponů a tento je prostě nejlepší.

Batiste suchý šampon Tropical (200 ml, Douglas, cca 120 kč):

Stejný šampon, jiná vůně a také subjektivně horší účinky. Už se mi několikrát potvrdilo, že nemám experimentovat, protože jsem pak tak akorát zklamaná. Zdá se mi, že méně odmašťuje a moc mi nevoní. Znovu si ho už nepořídím.

Loreal Paris lak na vlasy Studio Line Silk&Gloss (250 ml, Rossmann, cca 120 kč):

Jak už jsem říkala výše, laky téměř nepoužívám, takže ani nevím, jestli se tento ještě vyrábí. Jsem s ním docela spokojená, ale je pravda, že celou noc vlasy na svém místě rozhodně neudrží. Výrobce uvádí sílu č. 5, ultra silný. Za sebe bych ho zhodnotila jako lak se střední fixací. Výhodou je, že se lehce vyčesává a na vlasech necuckuje.

Tak a tohle je konec přátelé. Jak už jsem říkala, moc oblíbenců tu dnes nenajdete, protože se snažím dopotřebovat staré zásoby a až poté si nakoupit produkty, které mi buď v minulosti vyhovovaly nebo na které mám už delší dobu zálusk. Doufám, že to půjde rychle a zanedlouho Vám představím své favority.

Doufám, že se Vám dnešní článek na přání líbil. Pokud by jste měly zájem, mohla bych pro Vás příště sepsat podrobnější článek o mé cestě za dlouhými vlasy. 

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.