Reklama

Recenze: peelingy Himalaya Herbals

(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 4 minut/y.)

Peelingy zrovna nepatří mezi mé nejoblíbenější pleťové produkty a abych řekla pravdu, sama si je většinou nekupuji, ale osud tomu chtěl a dostaly se ke mě zrovna dva od stejné značky, takže si je dnes představíme.

Se značkou Himalaya Herbals mám již určité zkušenosti. Nejraději mám jejich nimbovou pleťovou masku, o které jste si mohli přečíst ZDE, ale kromě ní tato firma vyrábí také celou řadu dalších kosmetických výrobků - od zubních past až po vlasovou kosmetiku, vše založené na principech ajurvédské medicíny. Osobně mám vyzkoušenou pouze pleťovou kosmetiku. Co se týče čistících pěn a gelů, byla jsem s nimi vesměs spokojená, pleť dobře vyčistily a zbytečně nevysušovaly, ale také mi s ní nikdy moc nepomohly. Pleťové krémy mi naopak nikdy moc nevyhovovaly, pokožka se pod nimi vyloženě dusila, ucpávaly póry a zhoršovaly akné. No a co se týče těchto dvou peelingů, jeden z nich je objev a druhý naopak propadák, takže čtěte dál.

Himalaya Herbals Gentle Exfoliating Daily Face Wash (150 ml, Albert, cca 140 kč):

Tento peelingový čistící gel obsahuje jemnou meruňkovou drť a jen sem tam pár hrubších kuliček, takže je dostatečně jemný i na každodenní použití a vhodný i pro citlivou pleť. Neobsahuje mýdlo, parabeny ani ftaláty. Co se týče složení, není vyloženě přírodní, ale obsahuje pár rostlinných výtažků, jako např. extrakt z nimby, citronu, červené čočky a aloe vera.

Právě díky obsahu aloe a složení bez mýdla tento peeling vůbec nevysušuje a na základě nedávné zkušenosti s velmi citlivou, suchou a loupající se pokožkou jej mohu s klidným svědomím doporučit i na suchou a podrážděnou pleť. Pokožka je po jeho použití vždy nádherně jemná a vypadá zdravěji. Co se ale týče černých teček, s těmi si neporadí, na to je prostě až moc jemný.

Na jedno použití stačí jen velmi malé množství (zhruba o velikosti hrášku), protože velmi dobře pění a čím více jej na pleť nanesete, tím hůře se s ním pak pracuje a obličej je nutno dlouze omývat. Jedno balení mi vydrželo zhruba dva a půl měsíce každodenního používání a už teď mohu prozradit, že rozhodně nebylo poslední.

Složení: Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Glutamate & Disodium Cocoyl Glutamate, Polyethylene, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Glycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Citrus Medica Limonum Peel Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Sodium Hydroxide, Parfum, Phenoxyethanol, Prunus Armeniaca Seed Powder, Lens Culinaris Fruit Extract, Methylchloroisothiazolinone & Methylisothiazolinone, Carnauba (Copernica Cerifera) wax D & C Red No. 30 (CI 73360); Glycerin, Disodium EDTA, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Sodium metabisulfite, Linalool, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha Isomethyl Ionone

Himalaya Herbals Purifying Neem Scrub (75 ml, Albert/Rossmann, cca 99 kč):

No a teď už se dostáváme k tomu propadáku. Tento pleťový scrub je primárně určen na mastnou a problematickou pleť, měl by ji důkladně vyčistit, působit proti vzniku akné a odstraňovat černé tečky. A jak už správně tušíte, neumí ani jedno.

Co se týče konzistence, jedná se o velice hustý krém s pár zrníčky meruňkových jadérek, od přípravku, který se honosí názvem "scrub" jsem tedy čekala rozhodně něco jiného. Na pleti je mi velice nepříjemný a zanechává na ní divný mastný film, pod kterým se mi pak pokožka dusí a mastí. Rovněž peelingový efekt nemá veškerý žádný, lepších výsledků dosáhnu při použití obyčejné konjac houbičky. Kladně tedy hodnotím pouze obsah výtažků z nimby a kurkumy, které však díky nevhodné konzistenci neměly na mou pleť vůbec žádný vliv.

Suma sumárum, rozhodně nesouhlasím s tvrzením, že je tento scrub vhodný pro mastnou a problematickou pleť. Naopak věřím, že bude díky své krémové konzistenci a pouze malému množství peelingových částeček vyhovovat spíše lidem se suchou nebo citlivou pletí.

Složení: Aqua, Melia Azadiracha Leaf Extract, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Polyethylene, Isohexadecane & C9-C16 Isoparaffin, Sorbitan Stearate & Sucrose Cocoate, Curcuma Longa Root Extract, Prunus Armeniaca Seed Powder, Fragrance, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA

Máte s některým z těchto peelingů osobní zkušenost? A nebo máte tip na nějaký opravdu dobrý peeling určený právě pro mastnou a problematickou pleť? Neváhejte a podělte se o něj se mnou. 

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.