• Napsal(a) 
  • Zveřejněno v Akné
  • Číst 8946 krát
  • Tisk

Recenze: Himalaya Herbals Purifying Neem Mask

Recenze: Himalaya Herbals Purifying Neem Mask
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Na tuto ajurvédskou nimbovou masku jste si mohli přečíst článek už na mém prvním blogu a přestože to byl můj první článek vůbec, těšil se poměrně dost velké oblibě. Ani po letech se můj názor na ni nezměnil, takže jsem se rozhodla, že by byla velká škoda Vás o tuto recenzi jen tak ochudit a dáme si ji pro velký úspěch ještě jednou.

Hned na úvod musím přiznat, že mě k sepsání této recenze vedou především mrzké osobní důvody. Jelikož je to můj mnohaletý oblíbenec, téměř každý měsíc se objeví v rubrice Spotřebováno minimálně jedna tubička tohoto miláčka, takže si případným odkazem do budoucna výrazně ulehčím život.

Značka Himalaya Herbals je známá především tím, že kombinuje dávné ajurvédské principy a moderní technologie. Není to vyloženě přírodní kosmetika, v jejích produktech běžně najdete nějaké ty parabeny, sulfáty a další chemické mňamky. Krom toho však obsahuje také množství přírodních jílů a výtažky z nejrůznějších ajurvédských bylin. Zastáncům přírodní kosmetiky u jejího složení určitě zbělají vlasy hrůzou, ale pokud jste jako já a nějaká ta chemie ve složení Vás vyloženě netrápí, mohu Vám ji jedině doporučit.

Tato nimbová pleťová maska je určena především pro mastnou a problematickou pleť. Na jiný typ pleti bych ji určitě nedoporučila, suchou pleť by mohla zbytečně vysušovat a citlivou zase dráždit, je totiž poměrně dost "silná" a pleť je po jejím použití ještě nějakou dobu zarudlá. Z rostlinných výtažků zde dominuje především nimba a kurkuma, což jsou byliny známé především pro své výrazné antibakteriální a čistící účinky. Dá se sehnat běžně v drogerii Rossmann a v Hyperalbertu. Maska má 75 ml a běžná cena je cca 99 kč, často se dá však sehnat v akci za 69 kč.

Co se týče použití, doporučuje se masku nanášet na obličej zhruba jednou až dvakrát týdně a nechat působit 10 - 15 minut. Jak už jsem říkala výše, pro mě je to opravdu svatý grál na problematickou pleť a v minulosti jsem byla schopná ji používat opravdu každý den a nechala ji vždy působit něco přes hodinu. V současné době již nemám potřebu ji používat tak často jako kdysi, ale i tak ji mám na obličeji minimálně dvakrát týdně cca půl hodiny. Můžete ji nanést i v tenké vrstvě, ale mě se nejvíce osvědčilo s ní nešetřit a nanést ji na obličej ve větším množství. Maska pak sice déle zasychá, ale o to více působí.

Účinky masky jsou viditelné hned po prvním použití. Pleť je dokonale vyčištěná, póry jsou stažené a pupínky se rychleji hojí. Velmi ráda ji také používám po mechanickém čištění pleti, protože dokáže zdárně vyzmizíkovat veškeré důkazy. Zdá se mi, že se pleť po jejím použití méně mastí a doslova září zdravím. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že tento účinek není trvalý, bohužel.

Výhody:

  • viditelně pleť vyčistí a zmírní začervenání po "nípání"
  • napomáhá hojení pupínků, stahuje póry
  • zlepšuje celkový stav mastné pleti
  • cenová dostupnost

Nevýhody:

  • může lehce vysušovat (záleží na typu Vaší pleti)
  • maska je velmi intenzivní, pleť je po ní nějakou dobu zarudlá
  • nejedná se o ryze přírodní kosmetiku

Za sebe tedy mohu tuto masku rozhodně doporučit. Nechť je Vám důkazem, že jsem jí spotřebovala už kolem sedmdesáti balení (když počítám, že ji používám něco kolem šesti let a každý měsíc spotřebuji minimálně jednu tubu; přesto si myslím, že je reálné číslo ještě o trochu vyšší). Pokud bojujete s mastnou nebo problematickou pletí a hledáte nějaký vysoce účinný čistící produkt na obličej, rozhodně Vám tato maska nesmí uniknout. 

 

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.