11. května 2017 Microsoft oznámil větší začlenění Linuxu do Windows 10, kdy bude možno instalovat Linux přímo z Windows store (zdroj). Dnes se ve Windows storu objevila instalace Ubuntu, tedy konkrétně Ubuntu prostředí a příkazové řádky. K dispozici jsou:

Číst dál...

Oblíbenou hudební streamovací službu Spotify nemá asi cenu představovat. Pro Linux existuje nativní klient již dlouho. V případě Ubuntu je klient připraven pro verzi 14.04 (LTS). Na novějších verzích (15.04 a 15.10) ale nejde spustit. Řešení je jednoduché a najít jej není problém. Věřím však, že některým lidem může dělat problém toto vyřešit, proto jsem se rozhodl sepsat tento návod na zprovoznění Spotify.

Číst dál...

Fallout 4 - the first hour

Odolával jsem jen asi pár hodin od vydání, než jsem si další díl této úžasné série zakoupil. Jediným důvodem byly hardwarové nároky, které jsou velmi vysoké a nevěděl jsem jestli si tento nový díl budu moci zahrát. 

ANO, mohu. 

Číst dál...

Fedora 23 firstlook [galerie]

V úterý byla vydána nová Fedora 23. Toto vydání bylo několkrát odloženo - máme se tedy na co těšit?

Číst dál...

Microsoft informoval na blogu OneDrive o změně podmínek svého cloudového systému. Mezi největší změny je omezení free služby na 5 GB (z 15 GB), zrušení neomezeného prostoru pro Office 365 a další. Tyto změny začnou platit na začátku roku 2016.

Číst dál...

Ovčáček & Twitter

Dnes jsem poslouchal rozhovor p. Ovčáčka na DVTV. Pro ty, co p. Ovčáčka neznají - jedná se o tiskového mluvčího Pražského hradu a tím i našeho prezidenta. Nemusíte se bát, nechci zde řešit žádné politické výroky, ale přístup tiskového mluvčího k sociálním sítím, protože mě jeho přístup vyděsil. Vůbec nechápu, jak může mít tiskový mluvčí takový přístup.

Číst dál...

Windows 10 everywhere

Začátkem příštího roku bude aktualizace na Windows 10 přeřazena do kategorie doporučené a u většiny uživatelů tak bude automaticky zahájena (závisí na nastavení Windows Update). Uživatel bude ale samozřejmě stále ještě dotázán, zda skutečně chce samotný proces aktualizace spustit.

Microsoft se tak snaží dostat Windows 10 úplně všude. Možná také proto, že se do něj snaží umístit reklamy.

Číst dál...

Dnes vyšla nová verze oblíbené linuxové distribuce Ubuntu 15.10. Wily Werewolf (lstivý, nebo též mazaný vlkodlak). 

Číst dál...

Dlouho očekávaný datadisk právě vyšel. Co přináší a jaké jsou první dojmy?

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS