Fallout 4 - the first hour

Fallout 4 - the first hour
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Odolával jsem jen asi pár hodin od vydání, než jsem si další díl této úžasné série zakoupil. Jediným důvodem byly hardwarové nároky, které jsou velmi vysoké a nevěděl jsem jestli si tento nový díl budu moci zahrát. 

ANO, mohu. 

1. Harwarové nároky

Hardwarové nároky jsou na tuto hru dosti vysoké. Ale nemusíte se bát, není to tak černé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Já jsem hru rozchodil plynule na Intel grafice při 1600x900px. Abych byl přesný CPU i5, 8GB RAM a Intel grafika stačí na spuštění. Sice v nejnižší kvalitě, ale hra funguje a vypadá i docela dobře (i nejnižší kvalita je dobrá kvalita). 

2. 30GB - žádný problém

Jak dopředu informovali, před spuštěním hry je třeba stáhnout cca 30GB dat. Na 100MB lince je to za hodinu staženo, na pomalejší si ale počkáte (30GB je 30GB).

3. Grafika

Už z trailerů, screenshotů a jiných ukázek bylo jasné, že grafika se dosti liší od původní (temnější) série. Na první pohled je ale příjemná a mnohem detailnější, realističtější. A to i na malém rozlišení.

4. Příběh a rozhovory

Velice mě zaujalo zpracování rozhovorů - graficky jsou posunuty mnohem dál a dobře dotvářejí příběh. K tomu si přidejte úryvky získané z terminálů a příběh Fallout 4 se rozjíždí na minimálně 200 %.

5. Postava

Všichni hráči byli unešeni představením tvorby postavy, kterou si můžete zcela přizpůsobit po stránce vzhledu, včetně podoby partnera/ky. Při tvorbě postavy ale nyní již zadáváte pouze vlastnosti postavy, jako jsou: síla, hbitost, výdrž, charisma, inteligence nebo štěstí. Úplně chybí dovednosti a osobnostní vlastnosti, které zajímavě ovlivňovaly herní postavu. Toto je za mě mírné zklamání.

Celkově se systém postupu na nový level a volby perku změnil. Aktuálně ještě nejsem schopen říct, jestli k lepšímu.

6. Akce, akce, akce

Akce Vás čeká na každém rohu. Je třeba stále sledovat své okolí. Boj je mnohem akčnější, dynamičtější a také nebezpečnější. V.A.T.S., které pouze zpomaluje čas se mi líbí více. 

7. Závěr

Fallout 4 je pro fanoušky nutnost. Jedná se o hru, kvůli které si klidně pořídíte i tu nejmodernější techniku, jen aby jste si mohli naplno vychutnat celkový zážitek. Pro nefanoušky je to zajímavá hra, ale obávám se, že bez znalosti předchozích dílů (existuje vůbec někdo takový?), bude svět Fallout až příliš rozsáhlý.  

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz