Václav

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

URL internetové stránky: http://www.valeas.cz

Netflix tip: Brave New World

(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 minutu.)

Brave New World nám předkládá “dokonalou” společnost Nového Londýna rozdělenou do společenských kast, kde je všechno řízeno centrálně a kde nikdo nemá nárok na vlastní názor a vlastní sebeurčení. Negativní emoce a myšlenky jsou potlačovány pomocí pilulek a něco jako láska či opravdový vztah zde prostě neexistuje.

Tip na výlet: Kam na vánoční trhy u nás i v zahraničí

(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 3 - 6 minut/y.)

Vánoční trhy patří mezi tradiční cíle mnoha cestovatelů. A není se čemu divit. Přeci jen, dát si společně s přáteli horký svařák či vánoční punč, zaposlouchat se do tradičních vánočních melodií a nasát tu správnou vánoční atmosféru, to je na prosinci rozhodně to nejkrásnější.

Tip na výlet: Podzimní Žilina

(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Krásná příroda, pestré podzimní barvy a dechberoucí přírodní scenérie, to všechno jsou důvody, díky kterým si podzimní Žilinu určitě zamilujete. Díky své dobré dopravní dostupnosti je pak Žilina a její nejbližší okolí skvělým tipem na výlet v jakoukoli roční dobu.

Jak z Outlooku udělat Gmail?

(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 4 minut/y.)

Gmail svým ergonomickým řešením zcela jasně překonává Microsoft Outlook, a tak není žádným tajemstvím, že je stále více uživatelů, kteří jsou z toho, že musí ve své firmě Microsoft Outlooku používat, vyloženě nešťastní. Proto vám dnes přinášíme tip, jak si z Outlooku lehce vytvořit Gmail.

Musíte vidět: Oceánografické muzeum Monako

(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Jedním z největších zážitků, které jsme měli možnost v Monaku zažít, byla návštěva Oceánografického muzea, které se pompézně tyčí na skále nad Monakem. Toto muzeum patří mezi povinné zastávky každého turisty, který do Monaka zamíří a my vám dnes řekneme, proč byste se tam měli vydat i vy. 

Za tajemstvím Tutanchamona do Brna

(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Když na jaře do Brna dorazila světová výstava “Tutanchamon – jeho hrobka a poklady”, bylo hned jasné, že se tam musíme vydat. Ne, že bychom na naši hororovou dovolenou v Egyptě tak strašně rádi vzpomínali, ale výlet do Údolí králů i přes některé nepříjemnosti stál prostě za to a člověk si holt rád připomene místa, po kterých se mohl osobně projít. Pokud jste tuto výstavu prozatím ještě nenavštívili, doufáme, že vás dnešní článek přesvědčí k její návštěvě.

Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS