Reklama

Tak jsem se stal extrémistou Doporučený

(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Ne ... nestal.

Tedy ... vlastně stal ... ale pouze pro americkou NSA.

A možná i pro další tajné služby USA.

Asi se ptáte, jak se mi to podařilo. Vlastně to nebylo nijak složité, jak by se mohlo zdát. Pouze jsem byl na počítači :) .

 

X-Keyscore

Tento týden totiž unikly další informace o projektu NSA s názvem X-Keyscore, který je sleduje a zaznamenává všechny Vámi navštívené stránky. Tyto záznamy si pracovníci NSA umí rozklíčovat podle mnoha parametrů. Bohužel tento program nekončí u webů, ale dokáže sledovat prakticky vše, co na internetu děláte. NSA sleduje emaily, facebook, facebookové zprávy, skype ... prakticky všecny internetové služby.

Tak tímto skončila anonymita na internetu.

 

Online magazín linux journal

Každý linuxář, tento online magazín, zaměřený na linux, zná a nejspíše jej minimálně jednou navštívil. Řeknete si, že na tom není nic špatného.

I já si to říkal.

Ale asi jsem se spletl a ne jenom já, ale i ostatní čtenáři tohoto online magazínu. Magazín je označen jako "extremistické fórum" a je ho čtenáři jako "extrémiste" a na základě toho jsou více sledování.

Tak toto byl můj první prohřešek.

 

TOR

Pro ty, co neví, co je to TOR, tak tor je anonymizační služba. Jednoduchá, ale bezpečná. V zahraničí se jedná o velmi rozšířenou službu na ukrytí svých informací, u nás jsem se s ní setkal pouze párkrát.

I já jsem si tuto službu vyzoušet.

Reálně tuto službu nevyužívám, rychlost je dosti omezena, proto na dlouhodobé používání to není. Osobně jsem nechtěl přijít na o svou 100M linku.

A opět, jelikož jsem použil tuto službu, navštívil jsem web projektu, byl jsem NSA označen jako extrémista.

Tak toto byl můj druhý prohřešek.

A pár slov na závěr?

Jelikož jsem se stal extrémistou, tak by mě zajímalo, co to pro mě znaméná. Jestli se ode mne něco nečeká. NSA by mi mohla poslat lehký návod, jak mám dále postupovat.

Je smutné, že linuxáři jsou pro NSA extrémisty, asi i zde funguje lobby microsoftu a v americe i applu. Nebo spíše NSA vadí, že nemohou do opensource kódu natlačit backdoors.

Ať je to jak chce, amerika ukazuje, že jsme přišli o internetovou anonymitu a možná nejen o ni.

Kam až je amerika ochotna zajít.

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.