Jak jsem skončil s Facebookem Doporučený

Jak jsem skončil s Facebookem

Již dlouho jsem si pohrával s myšlenkou, že facebook zruším. Dlouhodobě jej používám pouze k pracovním účelům a důvody, kvůli kterým bych facebook používal již dávno pomynuly.

Proč jsem Facebook používal?

 1. Módní vlna
  Ať si kdo chce říká, facebook zvedl "módní" vlnu a všichni chtěli být na facebooku
 2. Spolužáci na Facebooku
  Po škole jsme se všichni rozutekli a spojit se se spolužáky byl najednou problém. V tom nám všem Facebook velice pomohl a já osobně našel i přátele z německa ( po více jak 10ti letech ).

Proč jsem s Facebookem skončil?

 1. Nikdo zde již není
  Sice asi moc nadnesený důvod, ale většina přátel již pomalu facebook nepoužívá. Nikdo nepřispívá na své zdi, pouze jseou na facebooku.
 2. Módní vlna
  Módní vlna, kdy všichni byli na facebooku skončila. Objevili se nové, "lepší" sociální sítě.
 3. Zpoplatnění
  Facebook stejně jako každá firma řeší zisk. To se negativně projevilo do funkčnosti, kdy vetší prostor získala reklama a především se omezil dosah příspěvků.
 4. Veřejné informace
  V tomto případě jsem neměl moc informací veřejných, ale jelikož jsem v poslední době dělal kontrolu veřejných profilů několika lidem, zděsil jsem se, co vše je veřejné ( i když si uživatelé myslí že ne ).
 5. Používání Twitteru
  Již dlouho používám twitter, který jsem si maximálně oblíbil a nevidím důvod používat aktivně více sociálních sítí najednou
 6. Google+
  Ne nepřecházím na google+, ale koncept google+ se mi líbí mnohem více, ale hlavně, jelikož používám telefón s androidem, se mi vše automaticky nahrává na google+ a lehce můžu vše sdílet.
 7. Pokusy na uživatelích
  Po provalení kauzy, kdy tajně facebook dělal pokus na více jak 600 000 uživatelích a měnil jim zeď s příspěvky, byla asi poslední kapkou.

Co teď s profilem?

I když by bylo velmi pěkné se jen tak odstřihnout od facebooku, smazat účet .. a být svobodný, není to tak jednoduché. Facebook ( i ostatní sociální sítě ) požívám denně jako správce několika facebookových stránek, prakticky každý den vkládám na facebook alespoň jeden příspěvek na sociální sítě. Většinou více. Rozhodl jsem se tedy svůj profil promazat a používat jej pouze na pracovní potřeby.

Nyní mě čekalo skrytí všech zbytečných informací. Kromě skrytí základních údajů mě čekalo hlavně skrytí fotografií. Časově náročný, ale velice důležitý krok. Vyměnil jsem cover foto a ještě mě čeká volba avatara.

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz