Tip na seriál: Hranice nemožného (Fringe)
Že se agenti FBI mohou setkat i s něčím nevysvětlitelným, jsme poznali již v seriálu Akta-X. Fringe tento fakt dotahuje ještě dál a Vy se tak můžete těšit na řadu tajemných a velice zajímavých případů.
Stejně jako v případě Akt-X, i zde je tajemno způsobeno především neznalostí. FBI bude bojovat s nástrahami experimentálních technologií, které mnohonásobně překonávají vše, co doposud známe.
Hlavní postavou je agentka FBI Olivia Dunhamová, která ze začátku slouží pouze jako meziagenturní spojka, ale hned po prvním díle se z ní stane plnohodnotná vyšetřovatelka. Jak se však nakonec ukáže, jeji role je pro vývoj příběhu mnohem zásadnější, než by se mohlo na první pohled zdát.
Nedílnou součástí týmu se stává také šílený vědec Walter Bishop a jeho syn Peter. Walter je opravdový blázen, který dlouhá léta strávil v psychiatrické léčebně. Mezi bláznem a géniem je však jen velice tenká hranice, takže je to hlavně on, kdo pomáhá agentce Dunhamové odhalit všechna tajná spiknutí, která za jejími případy stojí.
Waltera Bishopa doporučujeme sledovat velice pozorně, John Noble totiž tuto postavu ztvárnil opravdu dokonale.
Seriál rovněž oplývá jednou zvláštností, kterou jsem do té doby u žádného jiného seriálu neviděl - jednotlivé série jsou "oddělené" a každá série má svůj vlastní děj, který "nějak" navazuje na předchozí díly. Toto je však také hlavní úskalí celého seriálu a příběh postupem času lehce upadá (nejvíce to jde poznat na poslední sérii, která boří vše, co jste doposud viděli). Ať tak či tak, autorům je třeba poděkovat, jelikož má tento seriál konec, což se v dnešní době moc často nevidí.
3 důvody proč se na tento seriál podívat:
- Šílený a velice zábavný vědec Walter Bishop
- Zajímavý, řekněme až zamotaný příběh
- Využití experimentálních technologií v "praxi"
Zanechat komentář
Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.