THE X-FILES

THE X-FILES
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Nevzpomínám si, že bych se na nějaký jiný seriál v současné době těšil více, než právě na nové díly legendárních X-Files. I z tohoto důvodu jsem si samozřejmě počkal na první díl této série do dvou do rána. A udělal jsem dobře.

I want to believe

První díl velice příjemně navazuje na původní sérii. Ti z Vás, kteří ji neviděli, sice nepochytí úplně všechny narážky, ale i tak budete díky příjemnému prologu Foxe Muldera dostatečně uvedeni do děje. To, co následovalo pak, potěšilo určitě nejednoho fanouška (mě tedy určitě) => původní znělka seriálu.

Tímto až nostalgickým gestem mi autoři udělali opravdu velkou radost.

První díl se vrací k hlavní záplatce celé původní série ohledně mimozemských návštěv. Hlavním prvkem tohoto dílu je nejznámější havárie UFA = Roswell. Osobně doufám, že se autoři nebudou držet pouze této linie, ale budou (stejně jako v původní sérii) řešit i jiné nevysvětlitelné události. Technologie obrovsky pokročila, takže bychom se mohli opět podívat na souboj Muldera s AI (Artificial intelligence), popřípadě na řešení nějakých genetických mutací či experimentů. Autoři zde mají rozhodně mnohem větší možnosti, než u původní série.

Trust no one

Opětovně se setkáváme s novými konspiračními teoriemi. Komu tedy můžeme vlastně věřit? Kdo všechno nás, v dnešní době moderních technologií, sleduje? Jsme doopravdy v bezpečí? To všechno zjistíte, po zhlédnutí nové série X-Files.

 

A malý spoiler na závěr: Na konci dílu nám oznámí znovuotevření X-Files hlavní padouch původní série. Víte, kdo to je?

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.