Recenze: The Boy

Recenze: The Boy
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Příběh začíná jako každý jiný. Mladá Američanka Greta se přestěhuje na odlehlé panství kdesi v Anglii, aby dělala chůvu chlapci jménem Brahms. Strašidelný dům, nepříjemná paní domácí... To vše nahrává předtuše dobrého duchařského filmu.

Pokud jste jako já a o filmech, které se chystáte zhlédnout, si dopředu nic nezjišťujete, možná budete stejně jako hlavní hrdinka Greta poměrně dost překvapeni. Brahms totiž není živý.

Doby, kdy malý chlapec Brahms doopravdy obýval toto sídlo, jsou již dávno ty tam. Místo něj se v domě objevila jeho keramická napodobenina, panenka v životní velikosti, kterou truchlící rodiče opečovávají jako živou.

Jelikož se Greta rozhodne i přes počáteční šok místo přijmout, má vůči Brahmsovi řadu každodenních povinností. Jak už to tak ale bývá, jen co rodiče vytáhnou paty z domu, okamžitě na ně zapomene. Problém je, že panenka na dodržování pravidel a povinností trvá.

Ačkoli se může zdát, že se jedná o další béčkový horor s posedlou panenkou, opak je pravdou. Samotný příběh je velice zajímavý a nechybí ani pár lekacích scén, ale rozhodně nečekejte další Annabelle. Závěr obrací celý dosavadní příběh naruby a film končí úplně jinak, než byste na začátku předpokládali.

Za mne se jedná o velice povedený, i když ne zrovna extrémně strašidelný horor s duchařskou tématikou. Oceňuji především závěrečný obrat, který celý film posunuje ještě o něco dál.

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.