Recenze: Astrid Fresh Skin osvěžující micelární voda

Recenze: Astrid Fresh Skin osvěžující micelární voda
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Micelární vody nejsou v našich obchodech rozhodně žádnou novinkou, přesto se stále najdou firmy, které si také chtějí na našem přeplněném kosmetickém trhu vydobýt své místo. Značka Astrid naskočila do rozjetého vlaku poměrně nedávno, zato ale s pořádnou vervou.

Za svůj život jsem již měla možnost pár micelárních vod vyzkoušet a naštěstí jsem ještě nikdy nešlápla vyloženě vedle. Mýma rukama už prošly takové legendy jako např. červená či zelená Bioderma, růžová micelárka Garnier, hydratační Ryor nebo svého času velice oblíbená micelárka od L’Oréalu. S žádnou z nich jsem neměla vyloženě negativní zkušenost, ale občas jim něco chybělo nebo naopak přebývalo. Buď lepily, štípaly v očích nebo mizerně odličovaly. Pocit ulepenosti jsem schopna micelární vodě odpustit, jelikož si pleť po odlíčení stejně ještě dočišťuji vodou a čistícím gelem. Štípání v očích jsem vyřešila tak, že si s micelárkami odličuji pouze obličej a u očí spoléhám na své osvědčené dvoufázové odličovače. Co ale naopak micelárce odpustit nedokážu, je mizerná odličovací schopnost - pokud nezvládne odlíčit ani běžný make-up (korektor, pudr, bronzer), nemá u mne na poličce co dělat.

Impulzivním nákupům čistící a odličovací kosmetiky se již pár let poměrně úspěšně vyhýbám a vše kupuji s minimálně půlročním zpožděním, abych si mohla nejprve přečíst všechny dostupné recenze. Tato micelárka se ke mně nakonec dostala jako součást výhry, takže jsem se rozhodla vystoupit ze své komfortní zóny a podrobit ji testování na vlastní kůži.

Deklarované účinky:

Astrid Fresh Skin osvěžující micelární voda je určena pro normální a smíšenou pleť. Díky svému složení pleť jemně vyčistí a odlíčí bez zbytečného podráždění či nadměrného vysušování. Vysoký obsah organické meduňkové vody zanechává pleť dokonale čistou, oživenou a zklidněnou.

Astrid Fresh Skin osvěžující čistící micelární vodu seženete v každé dobré drogerii a běžná cena se pohybuje okolo 80 kč za 200 ml. Pro suchou a citlivou pleť se pak vyrábí varianta Soft Skin.

Na první pohled mě u této micelární vody zaujalo velice příjemné složení, které obsahuje celou řadu pleti prospěšných látek (např. panthenol, allantoin, hydrolyzovaný kolagen, elastin, vitamin E a minerály). Kladně hodnotím také fakt, že voda neobsahuje alkohol, jediným negativem tedy zůstává poměrně dost silná parfemace.

Složení: Aqua, Glycereth-7 Caprylate/Caprate, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Panthenol, Betaine, Melissa Officinalis Leaf Extract, Soluble Collagen, Glycogen, Hydroužlyzed Elastin, Sorbic Acid, Sodium Succinate, Parfum, Tocopheryl Acetate, Zinc Gluconate, Magnesium Aspartate, Copper Gluconate, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Phenoxytehanol, Chlorophenesin, Sodium Benzoate

Má zkušenost:

Jak jsem již řekla výše, na odličování očního make-upu micelární vody zásadně nepoužívám, takže nemohu říci, jestli zvládne odlíčit např. voděodolnou řasenku, ale při dočišťování víček neštípe v očích, což je pro mne osobně to úplně nejdůležitější. S ostatním líčením si poradí tak nějak průměrně, na červenou Biodermu sice nemá, ale rozhodně není horší než růžová micelárka od Garnieru. Líbí se mi, že na pleti nelepí a nemusím ji tudíž okamžitě oplachovat vodou. Kromě skvělého složení (na "chemickou" kosmetiku) bych pak ještě ráda vyzdvihla minimální spotřebu produktu na jedno použití. Pro představu - tato malá 200ml lahvička mi vydržela zhruba stejně dlouhou dobu jako dvojnásobně velké balení micelární vody Garnier.

Výhody:

  • neštípe v očích a na pleti nelepí
  • překvapivě vynikající složení
  • neobsahuje alkohol
  • minimální úbytek => dlouho vydrží
  • skvělá dostupnost a lidová cena (200 ml za cca 80 kč)

Nevýhody:

  • poměrně dost silná parfemace
  • průměrná odličovací schopnost

Závěr:

Tato micelární voda je pro mne osobně překvapením roku. Nečekala jsem od ní vůbec nic a o to více mě překvapila. Odličuje poměrně dobře, na pleti nelepí a má velice zajímavé složení. Rozhodně to nebyla má poslední lahvička.

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.