Adware v podání Microsoftu Doporučený

Adware v podání Microsoftu
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Poslední aktualizace operačního systému Windows 7 a 8 přinesla uživatelům nemilé překvapení v podobě nevyžádané reklamy na Windows 10. Tedy přesněji na předregistraci pro aktualizaci Vašeho Windows na Windows 10.

Microsoft uvádí, že k tomuto kroku se rozhodl proto, aby mohl zajistit hladký průběh upgradu.

Ale je to opravdu tak?

 

Windows 10 zadarmo?

Mě osobně prozatím není jasné licencování nového Windows 10, jelikož jej Microsoft uvolní zdarma v rámci upgradu a obecně cena nebude vyšší než aktuální cena windows. Co je ale zásadní změnou je koncept neustálých aktualizací a vydávání nových verzí operačního systému a to navždy zdarma. Jako myšlenka je pěkná a blíží se koncepci linuxových distribucí ( za to dávám Microsoftu palec nahoru ).

Ale jak Microsoft bude dále na Windows vydělávat?

Toto je asi myšlenka, kterou si položilo mnoho lidí, ale nikde nedostali žádnou odpověď. Teď se dostanu na úroveň spekulací a začnu spekulovat o novém, zatím neveřejném plánu Microsoftu. Osobně si tedy myslím, že Microsoft bude nutit používat uživatele Office 365. Nebo spíše Office 365 bude s windows mnohem více propojen, stejně tak s diskem One Drive. Uživatelé tak získají operační systém opravdu zadarmo, na první rok získají i veškeré služby zdarma. Následně ale budou nuceni si zakoupit některou ze služeb  One Drive, Office 365 ... Díky tomu prodají Office, cloud.

Jsem zvědav jestli to tak dopadne. Ale opravdu čekám něco takového.

 

Adware

No a teď jsme u jádra věci - Adwaru Microsoftu. Osobně nevidím žádný problém v tom, kdyby toto microsoft inzeroval na webech, umístil na home page Microsoftu, ale to, co zvolil je opravdu nešťastné.

Co vlastně udělal?

Místo právě klasické propagace Microsoft sáhnul po své silné zbrani - aktualizaci. Tedy přesněji, do automatických aktualizací přidal aplikaci, která neustále vybízí uživatele k registraci pro upgrade na WIndows 10. Zde se podle mě microsoft dopustil několika chyb / pochybení:

  1.  Nainstaloval nevyžádanou aplikaci bez vědomí a souhlasu uživatele
  2. Předregistraci nelze odmítnout ( neustále vyskakuje )

 

Co s tím?

Naštěstí již existuje mnoho způsobů jak se s tím vypořádat. Kromě registrace, kterou chce primárně microsoft požaduje, lze tuto aplikaci i odstranit. Dobrý postup naleznete zde ( http://eabm.cz/973-windows-10-a-ikonka-s-rezervaci ).

 

Všem, kteří nesouhlasí s postupem Microsotu, stejně jako já, zablokujte tuto aplikaci a neprovádějte předregistraci.

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.