Instalace Elementary OS krok za krokem

Instalace Elementary OS krok za krokem

Instalace Linuxu je v dnešní době opravdu jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. V dnešním článku si ukážeme, jak nainstalovat novou verzi Elementary OS Juno a pár tipů, které Vám pomohou lépe ochránit Vaše data.

  • 1. Výběr jazyka
    Linux podporuje všechny světové jazyky. Z nabídky si vyberte “Češtinu”, případně jiný, Vámi zvolený jazyk.


  • 2. Výběr rozložení klávesnice
    Podle výběru jazykové verze se Vám automaticky vybere optimální rozvržení klávesnice, které v tomto kroku můžete změnit.


  • 3. Aktualizace a další software
    Pokud jste během instalace připojeni na internet, doporučujeme obě volby zaškrtnout. Nainstalují se Vám nejen aktualizace a ovladače, ale také různé video kodeky. Díky tomu budete mít ihned plně funkční systém a nebudete již muset nic řešit.


  • 4. Typ instalace
    V tomto kroku vyberete kam a jak chcete Elementary OS nainstalovat. Doporučujeme zabezpečení instalace šifrováním. Při startu počítače pak budete vždy vyzváni k zadání hesla k dešifrování systému.
    Díky tomu budou Vaše data lépe chráněna např. při ztrátě či krádeži Vašeho notebooku.


  • 5. Zadání hesla
    Pokud jste vybrali možnost “šifrování”, budete vyzváni k zadání bezpečného hesla. Pokud zaškrtnete volbu “Přepsat volné místo na disku”, systém přepíše disk náhodnými daty. Tato akce však trvá velmi dlouho.


  • 6. Výběr časové zóny


  • 7. Kdo jste?
    Jedním z nejdůležitějších kroků je nastavení nového uživatele. Použijte bezpečné heslo, které však bude jiné, než heslo do systému z bodu č. 5.
    Také doporučujeme zvolit volbu “Požadovat mé heslo pro přihlášení”, čímž opětovně zvýšíte bezpečnost svých dat.


  • 8. Instalace a restart
    Nyní již automaticky doběhne instalace systému a jakmile bude vše nainstalováno a připraveno, vyzve Vás instalační program k restartu.

 

Tímto se Vám podařilo nainstalovat Elementary OS, který můžete od této chvíle začít používat. Sledujte náš blog i nadále, jelikož se zde budeme Elementary OS Juno věnovat ještě podrobněji.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz