Google Workspace Update: Připomínky z kalendáře budou převedeny do úkolů

Google Workspace Update: Připomínky z kalendáře budou převedeny do úkolů
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Google již dříve oznámili, že v nadcházejících měsících Připomínky z Google kalendáře do Úkolů Google, aby vytvořili jednotné prostředí pro správu úkolů.

Uživatelé mohou vytvářet úkoly přímo z Kalendáře a s využitím asistenta, podobně jako dříve vytvářeli připomínky. Navíc mohou na rozdíl od připomínek vytvářet úkoly z jiných aplikací Google Workspace, jako jsou Gmail, Dokumenty a Chat, nebo přímo z aplikace Úkoly.

Uživatelé mohou sami zmigrovat své připomínky do úkolů od 12. dubna 2023. Tato výzva k migraci se zobrazí uživatelům s osobními účty počínaje 6. březnem 2023.

Pro zákazníky služby Google Workspace:

Připomínky se od 22. května 2023 začnou automaticky migrovat do Úkolů pro uživatele, kteří ještě nemigrovali. Pro zajištění hladkého přechodu doporučujeme provést následující kroky:

Administrátoři:

  • Zkontrolujte, zda je služba Úkoly ve vaší organizaci zapnutá. Pokud je služba Úkoly VYPNUTÁ, nebudou žádná data Připomínek migrována do Úkolů a po 22. červnu 2023 bude zahájeno mazání dat Připomínek.
  • Povolte ve své organizaci používání služby Google Takeout pro případ, že by vaši uživatelé chtěli exportovat své Připomínky.

Pokud používáte Google s osobním účtem:

  • Od 6. března 2023 se v aplikaci Kalendář zobrazí výzva k přesunu upomínek vytvořených v těchto aplikacích do Úkolů.
  • Pokud jste ještě nemigrovali, Připomenutí se začne automaticky přesouvat ve 2. čtvrtletí.

 

Proč je to důležité

Po dokončení migrace budete moci zobrazit a spravovat všechny své úkoly na jednom místě. Budete moci využívat funkce v aplikaci Úkoly, jako je uspořádání úkolů pomocí více seznamů a přidávání popisů pro další organizaci. Úkoly jsou přístupné na webu v aplikacích Google Workspace, jako je Gmail, Kalendář, Dokumenty a Chat, což usnadňuje vytváření úkolů bez nutnosti přepínání karet nebo aplikací. 

Další podrobnosti
Připomínky vytvořené v aplikaci Keep nebudou migrovány do Úkolů - budou stále dostupné v aplikaci Keep, ale po dokončení migrace se již nebudou zobrazovat v Kalendáři Google.

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.