Pravda nebo Lež: Kolagen FORTE tablety

Pravda nebo Lež: Kolagen FORTE tablety
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Od pradávna hledají ženy způsob, jak zůstat mladé a krásné. Naštěstí pro nás na tuto potřebu reaguje nejen kosmetický, ale také farmaceutický průmysl. Jak se ale v tom nepřeberném množství doplňků stravy vyznat? Které výrobky opravdu fungují a které ne? Dnes si spolu představíme zástupce dalšího z nich.

Kolagen FORTE od firmy RosenPharma je doplněk stravy s vysokým obsahem hydrolyzovaného kolagenu - jedna tableta obsahuje 1000 mg. Kolagen je důležitou stavební látkou pro zachování zdraví kloubů, vlasů, nehtů a kůže, přičemž jeho vlastní tvorba se v těle po 25. roku života každoročně snižuje. Výsledkem nedostatku kolagenu je pak povadlá a vrásčitá pleť, špatná kvalita vlasů a nehtů a potíže s pohyblivostí kloubů.

Přípravek Kolagen FORTE seženete běžně v lékárnách nebo na internetu a jeho cena se pohybuje okolo 420 kč za 120 tablet. Součástí balení jsou rovněž dvě rašelinové koupele, které napomáhají k celkové regeneraci organismu.

Doporučená denní dávka je 1 tableta 2x denně (ráno a večer), nejlépe během jídla. Tablety jsou poměrně dost velké, ale v případě potřeby je lze rozpůlit nebo rozdrtit. Pro dosažení viditelného účinku je nutné přípravek užívat alespoň dva měsíce. V rámci intenzivní kůry lze denní dávku krátkodobě zvýšit až na 6 tablet za den.

Složení: hydrolyzovaný kolagen s veterinárním osvědčením (1000 mg v 1 tabletě), stearan hořečnatý, kroskarmelosa, koloidní oxid křemičitý, mastek

Má zkušenost:

S tímto přípravkem mám již určité zkušenosti. Vrásky kolem očí mě začaly trápit poměrně brzy (zhruba kolem 20. roku života), takže jsem samozřejmě hledala účinný produkt, který by mi pomohl se jich zbavit. Díky svému nízkému věku jsem se tehdy rozhodla, že budu týden užívat 2 tablety denně a poté dávku snížím na 1 tabletu za den. Pečlivě jsem doužívala celé balení a přesto jsem si žádného viditelného účinku nevšimla (nutno ale podotknout, že mě v tom věku trápily pouze vrásky kolem očí). Od té doby jsem se k tomuto přípravku nevrátila, tedy až do teď.

Jak jistě víte, pracuji v lékárně, takže se občas dostanu k přípravkům s ohroženou expirací za opravdu super cenu. A to byl vlastně i tento případ. Pečlivě jsem si propočítala, že bych měla kvůli dané expiraci denně užít 3 tablety tohoto kolagenu, což byla dle mého názoru optimální dávka pro pleť téměř před třicítkou. Při tomto užívání mi balení vystačilo na 40 dní, přičemž první výsledky se dostavily těsně před koncem užívání. Po předchozí, ne moc dobré zkušenosti jsem toho od tohoto přípravku moc nečekala, přesto jsem byla zvědavá, jak si povede tentokrát. Jak jsem již zmínila výše, téměř celou dobu užívání se nedělo vůbec nic. Malého zlepšení (okem viditelného) jsem si všimla u mimických vrásek v okolí rtů těsně před koncem užívání. Výsledek mě tedy mile překvapil - produkt opravdu funguje, ale pro dosažení kýženého efektu je rozhodně zapotřebí navýšit denní dávku. Věřím, že ještě lepšího efektu bych pak dosáhla dlouhodobým užíváním alespoň 4 tablet denně, což by se ale zase zbytečně prodražilo.

Závěr:

Ačkoli jsem byla k tomuto produktu zpočátku velice skeptická, musím uznat, že opravdu funguje. Nevýhodou je ovšem fakt, že je nutné užívat velké množství tablet po dobu minimálně dvou až tří měsíců. Za sebe Vám tedy mohu doporučit spíše přípravek Dermanutrix (recenzi si můžete přečíst ZDE), u něhož jsem si všimla viditelného zlepšení stavu pleti již po dvou týdnech užívání.

A jakou zkušenost máte s tímto přípravkem Vy? 

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.