Pravda nebo Lež: DermaNutrix - pitný kolagen

Pravda nebo Lež: DermaNutrix - pitný kolagen
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 3 - 5 minut/y.)

Reklama je mocná čarodějka a dokáže nás přinutit koupit i sebevětší blbost, hlavně, že to má hezký obal a slibuje nám to doslova zázraky. Jestli jste si už také někdy položili otázku, zda daný produkt opravdu funguje tak, jak nám výrobce předkládá a nebo se jedná jen o nafouknutou bublinu a tahák peněz z kapes, tato nová rubrika bude přesně pro Vás, zde si uděláme ve všem úplné jasno.

Dnes jsem si pro Vás přichystala testování doplňku stravy s rybím kolagenem, který slibuje hloubkově vypnout pleť, vyhladit vrásky a zpomalit proces stárnutí. Jste zvědavé? Čtěte dál...

Nejprve bych ráda uvedla na pravou míru samotnou definici doplňku stravy, věřím, že se zde laik jen těžce orientuje. Doplňkem stravy se v podstatě rozumí potravina určená pro zvláštní účely, tedy k dodání látek důležitých pro fungování organismu (např. vitaminy, minerály a jiné látky, které mají pozitivní vliv na zdravotní stav). Na rozdíl od léčivých přípravků se u nich testuje pouze zdravotní nezávadnost, samotná účinnost přípravku či reálný obsah účinných látek a jejich kvalita není předmětem testování. V současné době již nesmí výrobci klamat spotřebitele použitím nepodložených tvrzení o účinku daného přípravku (proto dnes na krabičkách doplňků stravy nenajdete téměř žádné informace; schválně se někdy koukněte na čaj z ostropestřce, o účinku na játra zde nenajdete ani zmínku). Zjednodušeně řečeno, u doplňku stravy nikdy nevíte, jestli Vám zafunguje tak, jak čekáte. Pokud chcete jistotu, zvolte raději léčivý přípravek. Přesto by byla chyba řadit všechny výrobce doplňků stravy mezi podvodníky a šarlatány, existuje mnoho výrobků, které lze na základě osobních zkušeností označit jako fungující a účinné.

V teorii budeme ještě chvíli pokračovat, nyní si povíme něco o kolagenu. Kolagen je nejrozšířenější bílkovinou v lidském těle, tvoří základní složku všech pojivových tkání a hraje klíčovou roli v udržování zdravého vzhledu pokožky. S přibývajícím věkem (od 25. roku života) se vlastní produkce kolagenu snižuje, což vede k postupné tvorbě vrásek a ztrátě pružnosti pokožky. Na tomto faktu staví celý kosmetický průmysl, který každoročně produkuje tisíce nových zázračných krémů, sér a olejíčků. Na protivráskové produkty mám svůj vlastní názor, dnes se však budeme zabývat dodáváním kolagenu zevnitř, tedy cestou, kterou mnoho žen tak rádo opomíná.

Přípravek DermaNutrix se dá koupit v lékárně a cena za 14 sáčků je něco kolem 420 kč. Přiznávám, že je to drahá sranda, ale moje zvědavost byla prostě silnější než já. Krom toho si zakládám spíše na prevenci než na řešení pozdějších problémů s klouby nebo kvalitou pleti (a to jen díky příkladu mé babičky, která díky prevenci v mladším věku poskakuje po sedmdesátce stále jako kamzík).

Kolagenových přípravků existuje na trhu spousta, tento se od nich liší v tom, že se jedná o gel určený k ústnímu podání balený v jednotlivých sáčcích. Gel je tvořen hydrolyzovaným kolagenem z rybích šupin (v 1 sáčku je 5 g hydrolyzovaného rybího kolagenu) a má příjemnou ovocnou příchuť. Dá se užívat buď přímo nebo rozpuštěný ve vodě či ovocné šťávě.

Doporučené dávkování je jeden sáček denně, při intenzivní kůře pak dva. Z toho jasně vyplývá, že se jedná maximálně o dvoutýdenní kůru. Já nakonec zakoupila celkem tři balení, abych Vám mohla podat podrobnější recenzi.

Co nám výrobce slibuje:

  • hloubková hydratace a zpevnění pokožky
  • zpomalení procesu stárnutí pokožky
  • regenerace a omlazení pleti
  • vyhlazení vrásek a předcházení jejich tvorbě
  • rozjasnění pleti

Složení: destilovaná voda, kolagen (z rybích šupin), kyselina citronová, karboxymethylcelulóza sodná, benzoan sodný, sukralóza, příchuť marakuji, E 110 (FDC 6 žlutá)

Má pleť:

Letos už mi táhne na 27, takže se na pleti projevují první známky stárnutí. Pleť se pomaleji hojí (to je tak, když na stará kolena stále ještě trpíte na akné) a kolem očí, úst a na čele se objevují první mimické vrásky. Kromě akné trpím také na jizvičky po něm, hyperpigmentace, černé tečky a rozšířené póry.

Má zkušenost:

1. kúra (14 dní): Po týdnu užívání jsem si všimla, že je pleť vypnutější a působí takovým tím "naducanějším" dojmem; vrásky kolem očí se mi zdají o trochu jemnější, sama tomu nemohu uvěřit a pokračuji v užívání.

2. kúra (měsíc): V průběhu druhé kůry jsem si všimla, že se mi velmi výrazně vyhladily jemné vrásky kolem rtů. Na pravé straně ji nemám vůbec, na levé je o dost jemnější (je pravda, že se více křením levou polovinou tváře). Výsledek mě opravdu příjemně překvapil a rozhodla jsem se, že si doobjednám ještě čtyři balení na další dva měsíce užívání.

3. kúra (měsíc a půl): Poslední dva týdny užívání už bohužel nepřinesly žádné výraznější změny na pokožce. Levá vráska kolem rtu se mi zdá opět o trochu mělčí a jde vidět pouze s make-upem, přesto bych byla raději, kdyby zmizela úplně. Upřímně jsem velice zvědavá, jestli následující dva měsíce testování přinesou ještě nějaké další viditelné výsledky.

Vyhodnocení:

Jelikož jste si na Facebooku odhlasovaly, že chcete článek již po třech spotřebovaných baleních, dnes tady skončíme a řekneme si mé předběžné závěry. Abych řekla pravdu, lepší doplněk stravy s tak rychlými a hlavně viditelnými výsledky jsem ještě neměla. V minulosti jsem už pár podobných produktů vyzkoušela a i přes více jak půlroční užívání neměly na mou pleť vůbec žádný účinek (např. Evelle, Colafit, Geladrink, Kolagen Forte, Viva Collagen z Finclubu apod.). U tohoto přípravku jsou již po dvou týdnech na pleti vidět první výsledky, ale pro dosažení výraznějšího účinku rozhodně doporučuji dokoupit ještě minimálně jednu další kůru. Velice důležitá je v tomto případě samozřejmě také pravidelnost, bez té žádných viditelných výsledků nedosáhnete. Suma sumárum, z osobní zkušenosti mohu tento přípravek vřele doporučit.

A jak bojujete se stárnutím pleti Vy? Snažíte se své vrásky "vyzmizíkovat" a nebo je vůbec neřešíte? Rovněž by mě zajímalo, jestli už jste nějaké podobné doplňky stravy na pleť vyzkoušely a s jakým výsledkem. 

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.