Pravda nebo Lež: Hyaluroceutical kapsle

Pravda nebo Lež: Hyaluroceutical kapsle
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 4 minut/y.)

Testování nejrůznějších doplňků stravy, které slibují krásnou a zdravou pleť doslova zbožňuji. Produktům s obsahem kolagenu se na blogu věnuji již nějakou dobu, takže je na čase vyzkoušet zase něco nového - tentokrát tedy spolu otestujeme tablety s obsahem kyseliny hyaluronové.

Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, která udržuje pleť pružnou, pevnou a hydratovanou. Stejně jako u kolagenu, i její množství se bohužel s přibývajícím věkem snižuje. Kosmetický průmysl na tento fakt zareagoval přidáním kyseliny hyaluronové do nejrůznějších krémů a sér, ten farmaceutický ji pak přidává do doplňků stravy pro zachování zdraví kloubů a pleti.

Hyaluroceutical je doplněk stravy, který kombinuje lehce stravitelnou kyselinu hyaluronovou, ceramidy a vitamin C získaný z ovoce liči a longanu. Seženete ho v lékárnách či na internetu a běžná cena se pohybuje okolo 460 kč za 60 kapslí.

Doporučená denní dávka je 1 kapsle 2x denně (ráno a večer), balení Vám tedy vystačí na jeden měsíc. Z osobní zkušenosti doporučuji kapsle užívat vždy s jídlem nebo těsně po něm, na lačno mi dráždily žaludek.

Složení: výtažek z liči (Litchi chinensis), výtažek z longanu (Dimocarpus longan), stearan hořečnatý (protispékavá látka), mikrokrystalická celulóza (plnidlo), želatina, kyselina hyaluronová, ceramidy

Má zkušenost:

Nad perorálním (ústním) užíváním kyseliny hyaluronové jsem uvažovala již dlouho, problém však nastal ve chvíli, kdy jsem začala zjišťovat složení jednotlivých přípravků. Ono to totiž není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Kyselina hyaluronová se v doplňcích stravy vyskytuje v několika variantách - nejčastěji jako nízkomolekulární nebo vysokomolekulární. Logicky je pak důležité, aby její molekula byla co nejmenší a dobře se vstřebávala přes střevní stěnu. Bohužel, ne všichni výrobci tento fakt u svých výrobků uvádějí. Po delším pátrání jsem tedy nakonec zvolila produkt Hyaluroceutical, jelikož firmě, která ho vyrábí, věřím (Herb-pharma, Švýcarsko).

Kapsle jsem užívala přesně podle návodu dvakrát denně a balení mi vystačilo na jednu měsíční kůru. Zpočátku jsem kapsle užívala na lačno, později už pouze s vydatným jídlem - použitá želatina se totiž velice rychle rozpouští a složení kapsle mi pak dráždilo žaludek. Ani užívání po jídle mě však nezbavilo všech obtíží, které jsem s tímto přípravkem měla. Kapsle se mi celkově špatně trávily a neustále jsem po nich brkala (a to i několik hodin po užití). Občas se mi také stalo, že se mi kapsle začala rozpouštět ještě v jícnu, což bylo velice nepříjemné a ještě minimálně půl hodiny mě pak docela solidně natahovalo. Přes všechny tyto nešvary jsem však v užívání kapslí pokračovala, protože jsem byla zvědavá na výsledek. No, zřejmě Vás to nepřekvapí, ale efekt se nedostavil veškerý žádný. Žádná zvýšená pružnost či hydratace pleti, žádný úbytek vrásek, prostě nic.

Závěr:

Zřejmě si říkáte, že je bláhové daný produkt hodnotit po jednom měsíci používání a já Vám dám za pravdu. Běžně doplňky stravy testuji minimálně dva až tři měsíce abych si mohla na daný produkt udělat ucelený názor, ale v tomto případě udělám prostě výjimku. Kdybych viděla alespoň malý náznak zlepšení, byla bych ochotná v užívání kapslí pokračovat, a to i přes to, že mi po nich nebylo vůbec dobře. Bohužel se tak nestalo a já nemám v úmyslu trápit své tělo a peněženku jen tak pro nic za nic.

K zamyšlení:

Během užívání tohoto přípravku jsem měla velice nepříjemný pocit, že mé tělo zadržuje výrazně více vody než je pro mne obvyklé. Zpočátku se mi to zdálo velice nepravděpodobné a já to přisuzovala jiným přidruženým faktorům (menstruace, nadbytek slaných pochutin aj.), ale po vysazení přípravku se váha zase velice rychle srovnala a já celkově "splaskla". Když uvážíme, že je kyselina hyaluronová schopná na sebe navázat až tisícinásobek vody, vysvětlení je zřejmě nasnadě. Pokusím se tuto teorii otestovat na pár dalších přípravcích.

Máte s tímto přípravkem zkušenost? Nebo máte tip na jiný doplněk stravy s kyselinou hyaluronovou, který bych měla otestovat? Těším se na Vaše komentáře 

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.