Pravda nebo Lež: Hyalgel Collagen

Pravda nebo Lež: Hyalgel Collagen

Většina z Vás má jistě českou firmu Silvita spojenou především s jejich vlasovou péčí, která se dá běžně sehnat v lékárnách a je cenově velice dostupná. Pro mne je naopak tato firma neodmyslitelně spojena s produkty kloubní výživy. Silvita vyrábí celkem čtyři varianty humánní kloubní výživy a jedno mazání na klouby, ale v jejich sortimentu naleznete např. také kloubní výživu pro psy nebo koně.

Hyalgel Collagen je doplněk stravy určený k péči o namáhané klouby, který je vhodný především pro starší generaci a osoby s vyšším zatížením kloubů (sportovci, osoby s nadváhou, po úrazech či těžce pracující). Má formu sladkého sirupu s pomerančovou příchutí a obsahuje kombinaci chondroitin sulfátu, hyaluronanu sodného, vitamínu C a kolagenu II. typu.

Hyalgel Collagen seženete ve všech dobrých lékárnách nebo na internetu a běžná cena se pohybuje okolo 260 kč za 500 ml.

Doporučená denní dávka je 15 ml (= 1 polévková lžíce) 1x denně. Při daném dávkování Vám přípravek vystačí na 33 dní užívání. V případě větších obtíží je pak možné denní dávku zvýšit na 2x denně 15 ml. Doporučená doba užívání jsou minimálně tři měsíce, ale přípravek lze užívat i trvale. Po otevření by se měl uchovávat v lednici.

Složení: voda, cukr, chondroitin sulfát, kyselina askorbová, kyselina citrónová, kolagen II. typu, hyaluronan sodný, aroma, konzervanty (sorban draselný, benzoan sodný), barvivo (beta karoten)

Upozornění: Přípravek Hyalgel Collagen obsahuje ve složení cukr, takže není vhodný pro diabetiky. Pokud zvažujete nákup pro někoho blízkého, ujistěte se nejdříve, že netrpí touto chorobou.

Má zkušenost:

S kloubní výživou Hyalgel mám již bohaté zkušenosti a když to vezmu úplně do detailu, užívám ji průběžně už cca 10 let. Začínala jsem s klasickým Hyalgelem, poté jsem přešla na variantu Hyalgel Plus a dlouhodobě zakotvila u Hyalgelu Forte, který se mi svým složením zamlouval úplně nejvíc, ale zase byl také suverénně nejdražší (cca 320 kč za měsíc užívání). Poměrně nedávnou novinkou je pak Hyalgel Collagen, který sice oproti variantě Forte obsahuje méně chondroitinu, ale zase je obohacen o kolagen II. typu a obsahuje zvýšenou dávku vitamínu C, který podporuje správnou funkci kloubních chrupavek (a nejen těch). Množství hyaluronanu sodného je pak shodné s variantou Forte. To vše za výrazně nižší cenu.

S užíváním kloubní výživy jsem začala již ve svých 18-ti letech, a to převážně proto, že mi velice nepříjemně "loupalo" v kloubech na nohou. Po vzoru své babičky jsem se tedy začala zajímat o prevenci a vyzkoušela řadu více či méně účinných preparátů kloubní výživy, od Geladrinku, přes nativní kolagen (Colafit) až právě po Hyalgel. Nutno podotknout, že znatelné výsledky se dostavily až po posledně zmiňovaném. Účinek byl naprosto ohromující. Klouby se jakoby "promazaly" a již po jednom balení přestaly při rotačním pohybu křupat (jednalo se především o klouby u prstů na nohou a v kotníku). Zajímavý pak byl také fakt, že tento účinek vydržel poměrně dlouhou dobu - minimálně půl roku jsem nemusela užívat vůbec nic a až když se klouby začaly znovu ozývat, koupila jsem další kúru. Od té doby užívám produkty Hyalgel vždy minimálně jednou ročně, běžně však mnohem častěji (také jsem už ale o deset let starší).

Co se týče produktu Hyalgel Collagen, nevidím mezi ním a variantou Forte vůbec žádný rozdíl. Chuťově jsou oba úplně stejné a účinek na mne mají rovněž totožný. Líbí se mi především velké množství hyaluronanu sodného, který má onu "promazávací" schopnost a tím pádem také usnadňuje pohyb. Běžně mi stačí jedna polévková lžíce za den, nejlépe ráno. V případě, že klouby zatěžuji výrazně více (náročný výšlap, dlouhé stání v práci či sport), automaticky přidávám ještě večerní dávku. Teoreticky by měl být Hyalgel dobrý také na pleť, ale to zde nemohou potvrdit.

Výhody:

  • snadné dávkování
  • forma sirupu s pomerančovou příchutí
  • ověřené složení
  • prokazatelný účinek na namáhané klouby
  • český výrobek
  • přijatelná cena

Nevýhody:

  • poměrně rychle se "přejí"
  • obsahuje cukr => není vhodný pro diabetiky

Závěr:

Na základě svých mnohaletých zkušeností Vám mohu výrobky Hyalgel vřele doporučit. Jedná se o velice kvalitní a hlavně účinné produkty, které jsou rovněž cenově dostupné. Jedinou výtku mám k velkému množství cukru ve složení, díky čemuž není tento výrobek vhodný pro diabetiky. Chuť sama o sobě je velice příjemná, ale rychle se "přejí", takže se už ke konci tříměsíční kůry vyloženě těšíte na pauzu. Ať tak či tak, jedná se o můj nejsilnější kalibr v péči o klouby a vždy mám jedno balení v zásobě.

Máte s tímto přípravkem osobní zkušenost? A nebo máte tip na jinou skvělou kloubní výživu? Budu ráda za Vaše komentáře.

Galerie Obrázků

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz