Nový multiplatformní emailový klient Nylas N1

Nový multiplatformní emailový klient Nylas N1
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Dobrých poštovních klientů je málo a multiplatformní je jen jeden - Mozilla Thunderbird. Tedy až do teď. Přivítejme spolu nového multiplatformního klienta N1.

Prostředí

Vývojáři se u N1 (celým názvem Nylas N1) snaží vytvořit příjemné grafické prostředí pro práci s poštou. Vše je pojato jednoduše a moderně. A funguje to - rozhraní se mi líbí a pracuje se s ním velice dobře a hlavně rychle.

První spuštění a konfigurace

První spuštění provází pár informačních oken, které představují aplikaci. Graficky je to celé velmi hezky provedené, což mnohé zcela jistě osloví. Konfigurace samotná je velice standardní. Máte možnost změnit rozložení prvků (to můžete změnit kdykoli) a zapnout Vámi vybrané pluginy (aktuálně jsou k dispozici 3).

Po dokonfigurování se Vám spustí samotný poštovní klient. První start chvíli trvá (než zpracuje Vaši poštu), ale pak vše funguje velice rychle. Někoho může odradit fakt, že rozhraní není v češtině, ale věřím, že nenajdete nic, čemu byste nerozuměli.

Emailový klient N1 v praxi

Jak už jsem naznačil na začátku, emailový klient reaguje velmi svižně. Tvorba emailů je ale dost osekaná, takže můžete narazit na pár zásadních nedostatků (podepisování emailů, priority...). Tyto nedostatky lze odpustit v případě, že budete N1 používat pouze pro osobní poštu. Pro firemní poštu je nedostatků naopak až příliš mnoho (rozhodně nechci tvrdit, že pro firemní účely použít nelze, ale mně osobně by některé funkce opravdu chyběly).

Je třeba si uvědomit, že Nylas N1 je prozatím na počátku svého vývoje a má tedy velký potenciál se stát velmi dobrým a využívaným poštovním klientem. Navíc je celý vyvíjen jako opensource, díky čemuž může snadno vzniknout silná komunita, která vývoj posune rychle dopředu a připraví spoustu kvalitních pluginů.

 

Stránky projektu: www.nylas.com/n1

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.