Microsoft ukončuje aktualizace pro Windows 7 a 8

Microsoft ukončuje aktualizace pro Windows 7 a 8
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Přestože životní cyklus Windows 7 a 8 ještě není u konce, Microsoft již nyní ukončil vydávání aktualizací pro některé z nových procesorů (Intel Kaby Lake či AMD Ryzer).

Microsoft již před nějakou dobou avizoval, že bude nové procesory podporovat pouze ve Windows 10. Uživatelé i odborná veřejnost tedy předpokládali, že nebudou podporované pouze nové funkce těchto procesorů, ale samotná funkčnost operačního systému nebude nijak zásadně ovlivněna.

Bohužel, Microsoft má úplně jinou představu.

Konec aktualizací

Pokud tedy máte některý z nových procesorů, nebudete již dostávat aktualizace, včetně těch bezpečnostních. Uživatelé Windows 7 a 8 budou tedy vystaveni bezpečnostním hrozbám, přestože jsou aktualizace vydávány.

Co teď?

Microsoft oficiálně doporučuje jediné řešení - přejít na Windows 10. Já Vám pak mohu doporučit přejít z Windows na Linux. Vyzkoušet můžete např. některý derivát oblíbené distribuce Ubuntu (ideálně Kubuntu) nebo také:

  • Netrunner (ideální náhrada za Windows 10)
  • ChaletOS (ideální náhrada za Windows 7)

Závěr

Microsoft se neustále snaží propagovat Windows 10 (někdy i dost agresivně), což většině uživatelů nevyhovuje, takže se rozhodnou podpořit spíše Linux - v současné době zkouší Linux stále více uživatelů, za to je třeba Microsoftu poděkovat.

Zdroj:
https://support.microsoft.com/en-us/help/4012982/discusses-an-issue-in-which-you-receive-a-your-pc-uses-a-processor-tha

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.