Windows 10 - bez OneDrive to nepůjde!

Windows 10 -  bez OneDrive to nepůjde!
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Microsoft začal s aktivní propagací své cloudové služby OneDrive přímo v aplikaci Průzkumník (Tento počítač), ve které se zobrazuje reklama na placenou verzi této služby. Je to první krok k zaplacení "Windows 10", které rozdával Microsoft zdarma?

Reklama v Průzkumníkovi

Microsoft již několikrát testoval různé zobrazení reklamy ve Windows 10. Do této chvíle se použití reklamy ve Windows 10 nerozšířilo, nyní však začal Microsoft aktivně propagovat svou cloudovou službu OneDrive přímo v aplikaci průzkumník (najdete jej nejčastěji jako Tento počítač).

Autor fotografie: Tall_Ships_for_Life

V rámci Windows účtu má každý uživatel zdarma 5GB ve službě OneDrive (původně se jednalo o 15GB, ale těsně před ukončením nabídky upgradu na Windows 10 zdarma byla tato kapacita snížena). Nově se tedy uživatelům zobrazuje nabídka na využití některé z placených variant OneDrive.

Nabídka OneDrive

OneDrive je cloudové úložiště (podobně jako Google Drive, Dropbox či jiné), které Vám v mnohém usnadní život. 5GB prostor, který je k dispozici zdarma, Vám však přijde velice brzy nedostačující a budete jej potřebovat rozšířit. Microsoft nabízí rozšíření na 50GB za 2$ měsíčně, což je v porovnání s ostatními službami vyloženě nezajímavé.

Kromě toho pak Windows nabízí také 1TB prostor včetně Office365 za 70$ ročně (necelých 6$ měsíčně). To je bezkonkurenční nabídka, v rámci které získáte kromě obrovského diskového prostoru také plnohodnotný kancelářský balík Office.

Windows 10 zadarmo?

Již téměř před rokem jsem spekuloval, co bude následovat po ukončení upgradu na Windows 10 zdarma (článek si můžete přečíst ZDE). V rámci mých úvah jsem očekával, že se bude Microsoft snažit "vydělat" právě na nabídce svých cloudových služeb OneDrive a Office365. Aktuální propagace této služby začíná mé domněnky potvrzovat.

Jak tuto reklamu skrýt?

Aktuálně se reklama zobrazuje pouze uživatelům v anglickém jazyce a vypnutí či skrytí není zrovna jednoduché (reklama sama o sobě vypnutí nenabízí). Vypnout ji lze naštěstí tímto postupem:

  1. Otevřete průzkumníka souborů
  2. Vyberte záložku "Zobrazení"
  3. Otevřete položku "Možnosti"
  4. V otevřeném okně zvolte záložku "Zobrazení"
  5. V "Upřesnit nastavení" najděte položku "Zobrazit oznámení zprostředkovatele synchronizace" a odškrtněte
  6. Úpravu potvrďte

Nyní se Vám již tato reklama nebude zobrazovat.

Závěr

S postupem Microsoftu spousta uživatelů nesouhlasí a považují ho za "nekalý". Naproti tomu se však jistě najde spousta uživatelů, kteří budou postup Microsoftu schvalovat, a to především kvůli argumentu, že je Windows 10 zdarma. To už ale není pravda - Windows 10 jsou již klasickým placeným produktem a zobrazují reklamu na další komerční produkt, i když se jedná o jejich vlastní.

Microsoft do propagace Windows 10 dal velké množství prostředků (včetně upgradu zdarma), které nyní potřebuje získat zpět a cloudové služby OneDrive a Office365 jsou k tomuto účelu nejvhodnější.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.