Jak koronavirus zamořil internet a jak se proti němu chránit

Jak koronavirus zamořil internet a jak se proti němu chránit
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Koronavirus. Slovo, které se v posledních týdnech skloňuje více než Brexit či Megxit. Znepokojuje lidi po celém světě, i ty, co vůbec nevycházejí z domu. Internet je koronavirem doslova zamořen. Všichni neustále sledují, kolik lidí je momentálně nakaženo a kolik jich této zákeřné nemoci s podivným názvem podlehlo. To, že řádí chřipková epidemie nikoho nezajímá. Chřipka je nudná, dávno ohraná. Lidi blázní. Lékárny praskají ve švech, Paralen se prodává po kartonech, lidé ruší objednané dovolené… A to nejhorší? Došly roušky!

Příznaky napadení koronavirem

Máte neustálé nutkání sledovat zprávy, internet, sociální média a jediné, na co jste schopni myslet je koronavirus? Neustále sebe a své blízké pozorujete a dekontaminační sprchu praktikujete po každém návratu domů? Co na tom, že jste nebyli v Číně a nejedli tam nudle s netopýřím masem. Vždyť přece na chycení kdejakého fujtajblu stačí obyčejná procházka do obchodu! Skupujete potraviny, jako by měla přijít třetí světová? A máte pocit, že by měla vláda zajistit dostatečné dodávky roušek? Gratuluji, byli jste napadeni koronavirem.

Když počítače a internet útočí

Víte o tom, že se koronavirus nejlépe šíří pomocí počítačů? Internet je vděčné médium a koronavirus se díky němu šíří bleskovou rychlostí. Někdo zakašle v Číně a během pěti minut kašle i zbytek zeměkoule. Antivirus? Sprosté slovo! Kromě toho, stejně by vám byl v tomto případě naprosto k ničemu. Stejně jako ta výše zmiňovaná rouška. Nebezpečný není počítač, ale jeho uživatel.

Jak se proti koronaviru chránit

Prostě a jednoduše - nečtěte noviny, nesledujte zprávy a vypněte počítač. Stejně tím jen nahráváte médiím a zvyšujete jejich zisky z reklamy. Smrt prodává, to jste neslyšeli? A pokud se přece jen chcete před koronavirem nějak chránit, proč to nedělat stylově? Taková maska Darth Vadera vás ochrání před čímkoli a ještě v ní budete vypadat naprosto cool.

Jo a ještě jedno doporučení na závěr - než sáhnete na klávesnici počítače, ujistěte se, že jste si před tím umyli dokonale ruce. Chráníte tím sebe, svůj počítač a své okolí před kdejakou virovou infekcí. Nikdy nevíte, které kýchnutí do monitoru způsobí, že na vás váš počítač pošle do minulosti Terminátora.

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.