Bye bye WhatsApp

Bye bye WhatsApp
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Dne 15. 5. 2021 vchází v platnost nové podmínky komunikační sítě WhatsApp a bez jejich odsouhlašení přestane tato síť pro daného uživatele fungovat. Myslím, že je nad slunce jasné, že se zítra s touto komunikační sítí nadobro rozloučím.

Nové podmínky a odliv uživatelů

V nových podmínkách WhatsAppu se například dozvíte o sdílení dat mezi touto službou a Facebookem, což nesla většina uživatelů velice nelibě. Pro občany EU by se nemělo změnit nic, a to především díky platnosti GDPR. Bohužel, tato směrnice ochrany osobních údajů už vám nijak nezaručí, že si Facebook alespoň nějaká data “nevezme”.

Právě proto, po ohlášení nových podmínek, nastal obrovský odliv uživatelů na jiné komunikační sítě. Největší nárůst zaznamenal Telegram a Signal.

Já osobně jsem přešel na Telegram, který mohu vřele doporučit.

WhatsApp se velkého odlivu uživatelů zalekl a posunul platnost nových podmínek o 3 měsíce s tím, že během této doby uživatele určitě přesvědčí o dostatečné ochraně jejich dat.

Nepřesvědčil! 

Mé rozloučení s WhatsApp

Osobně jsem WhatsApp používal jen zcela výjimečně a v reálu mi ikona a občasné notifikace spíše zabíraly místo na displeji telefonu. Změna podmínek mi tedy poskytla skvělý důvod se s touto komunikační sítí navždy rozloučit.

Všem, kteří se rozhodli i nadále WhatsApp používat doporučím jediné: Dobře zvažte, která osobní data a které službě poskytujete. Ať už se jedná o firemní komunikaci (zde doporučím například Microsoft Teams či Google Chat), která se zabezpečuje již na úrovni výběru služby Vaším IT oddělením nebo o komunikaci s rodinou a přáteli. Právě v případě soukromých komunikací nejčastěji sdílíme citlivé informace, které by neměly opustit žádnou komunikační síť.

Mne osobně tedy na WhatsAppu od zítřka nenajdete a odkaz na tento článek bude to poslední, co na WhatsApp přidám. Vašek
Bye bye WhatsApp
Bye bye WhatsApp
Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.