Google Workspace Update: Představení nových funkcí chytrých štítků v tabulkách a dokumentech

Google Workspace Update: Představení nových funkcí chytrých štítků v tabulkách a dokumentech
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 minutu.)

S pokračujícími inovacemi chytrých štítků představuje Google ještě více možností a nový způsob zobrazování dat, které vám usnadní rychlý náhled a interakci s daty, místy a finančními informacemi. Kromě toho Google přidal do Google Dokumentů funkci stopek, která dokáže sledovat, jak dlouho trvá dokončení činnosti a pomůže vám tak dodržovat úkoly a čas.

Umístění (mapa)

Pokud je do archu přidán chytrý štítek místa v Google Mapách, můžete jej otevřít místo přímo v Google Mapách a zobrazit náhled místa nebo najít cestu.

Rozšířené možnosti vkládání datumu

Snadnější vkládání dat do listu pomocí @ se zkratkami jako @today, @yesterday, @tomorrow, and @date (v češtině @dnes, @zítřejší datum, @včerejší datum a @datum). Kliknutím na datum se zobrazí výběr pomocí kalendáře, který vám umožní datum podle potřeby aktualizovat.

Finanční data

Přidejte entity Google Finance, jako jsou akcie, podílové fondy a měny, do listu. Najetím na snippet se zobrazí náhled informací v závislosti na typu entity. Například u akcií se zobrazí název společnosti, index, cena akcie a tržní hodnota. Klepnutím na chytrý štítek se dostanete na speciální stránku Finance dané entity.

Stopky

Po vložení stopek můžete časovač podle potřeby spustit, zastavit či resetovat.

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.