Ajťáci jdou na střelnici - bojte se!

Tento týden jsme si s firmou udělali teambuilding na střelnici a mohli si tak poprvé vyzkoušet to, co známe z mnoha online her - střelbu ze střelných zbraní. 

Strach & respekt

Musím říct, že na tento teambuilding jsem se zrovna moc netěšil - trochu mě střelba ostrými náboji děsila (což je asi dobře, člověk by měl mít ze střelných zbraní určitý respekt). Navíc na stream.cz sleduji pravidelně seriál "Ničení povoleno", ve kterém ukazují nejen sílu střelných zbraní, ale také díry, které po střelbě vznikají... jsou hrozivé! Přesto jsem si řekl, že to alespoň vyzkouším. 

Ajťáci jdou na střelnici - bojte se!

Profíci, kteří mají nastříleno v Counter Striku a podobných hrách přes desítky tisíc střel dorazili na střelnici. Zde na nás byli připraveni instruktoři, kteří nám vše řádně vysvětlili, ukázali zbraně, ze kterých budeme střílet a šlo se na věc. Najednou se z profíků stali naprostí amatéři.  

První zástřel

První zástřel ( i druhý ) byl z pistole ČZ75, Glocku a revolveru Magnum. Střelba na 10 metrů a z každé zbraně 5 střel. Zážitek nepopsatelný! Z lehkého Glocku jsem střílel nejpřesněji, ale také nejvíce "kopal" ( měl zpětný ráz ). Bylo nám vysvětleno, že se jedná o lehkou plastovou zbraň a protože je lehká, kope. Střelba revolverem byl také zážitek. Připadal jsem si pomalu jako Clint Eastwood - natáhnout, zamířit a výstřel. Rána jako z děla a všude vůně střelného prachu. A trefil jsem i terč!

Druhý zástřel

Druhá střelba již byla soutěžní a střílelo se na body. Na to, že jsem tento den střílel poprvé, se mi podařilo patnácti výstřely nastřílet 114 bodů. Kromě dvou střel, které mi nějak ulítly, vše v černém! Z nás všech jsem měl druhý nejlepší výsledek, tudíž jsem byl spokojen. 

Třetí zástřel

Třetí zástřel byl jen na zkoušku a střílelo se z pušky. Nyní již na 25 metrů. Nezdá se to, ale terč byl najednou nějak moc daleko a já i přes veškerou snahu trefoval jen samé pětky, do černého jsem se netrefil vůbec. 

Zkušenost

Musím říct, že střelba je obrovská zkušenost! Některé z nás to nadchlo natolik, že chtějí střelnici navštěvovat i nadále, popř. mnohem častěji. Mě osobně to přineslo hodně a především mi to otevřelo oči. Nikdy jsem totiž nechápal, jak na sebe mohou ve filmech střílet přes dvě auta a nikoho netrefit. Ale ono to opravdu není tak jednoduché, jak se zdá. I při střelbě na 10 metrů, kdy stojím pevně a soustředím se pouze na střelbu, není tak úplně jednoduché se trefit. No a na vzdálenost 25 metrů? To bych se asi z pistole netrefil vůbec! Od této chvíle se již budu na filmové přestřelky dívat úplně jinak. 

Velká pochvala patří instruktorům, kteří se o nás starali opravdu maximálně a vždy se snažili pomoci, když někdo v průběhu akce střílel mimo. 

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz
Brakeburn na Zoot.cz