Logitech M185 - I myš u počítače je důležitá

Logitech M185 - I myš u počítače je důležitá

Celou dobu jsem bral počítačovou myš jako zcela nedůležitou součást počítače a vždy vybíral ty nejlevnější modely. Až teď jsem si uvědomil, jakou velkou chybu jsem po celou dobu dělal a "komplikoval" si tím práci s počítačem.

Já a počítačová myš

Jako programátor potřebuji především dobrou klávesnici - aktuálně používám Microsoft Curve, která mi poměrně dost vyhovuje. Počítačovou myš jsem ale nikdy neřešil, vždy jsem používal ty nejobyčejnější a nejlevnější modely. A to byla rozhodně chyba!

Logitech M185

Po delší době jsem opětovně potřeboval vyměnit myšku. Na prodejně mě zaujala myš Logitech M185. Je třeba říci, že se nejedná o vyloženě drahou myšku - cena se pohybuje kolem 400 kč, což podle mě není žádná závratná cena na to, že se jedná o bezdrátovou myš.

Po rozbalení myšky a prvním uchopením nastal neskutečný WAU efekt. Myš velice dobře zapadá do dlaně a na první dotyk je patrná vyšší kvalita použitých plastů. Nanotransmiter nepatří mezi nejmenší, ale nijak nepřekáží. Výrobce Logitech uvádí, že na 1 AA baterii vydrží až 12 měsíců, což je velice příjemný fakt. I přesto doporučuji mít připravenou náhradní baterii.

S takovou myškou se hned lépe dělá.

Rada na závěr

Na tomto příkladu obyčejné myšky za pár korun je krásně vidět, že se nevyplácí zbytečně šetřit. Udělejte si občas radost a vybírejte si kvalitnější věci - nejen, že Vám déle vydrží, ale také práce s nimi je mnohem příjemnější. Toto pravidlo aplikujte nejen v IT, ale také ve svém soukromém životě, bude se Vám žít mnohem lépe.

 

Kompletní specifikaci naleznete na stránkách Logitechu.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz
Více z této kategorie: Recenze: Samsung S34E790C »