Jak importovat Facebook kalendář do Androidu

Jak importovat Facebook kalendář do Androidu

Málokdo ví, že Facebook obsahuje dva klendáře, které lze exportovat do dalších aplikací na správu kalendářů, jako je Google kalendář, který máte ve Vašem Android telefonu. Díky tomuto tipu již nikdy nepropásnete žádnou důležitou událost na Facebooku.

Jaké kalendáře na Facebooku naleznete?

Na Facebooku naleznete dva kalendáře:

  • Kalendář narozenin, ve kterém naleznete narozeniny všech Vašich přítel na Facebooku
  • Kalendář událostí, ve kterém naleznete všechny události, kterých se chcete zúčastnit

Jak získat kalendář

Na Facebooku musíte přejít do "Událostí". V pravém spodním rohu naleznete tento informační blok:

V tomto bloku najdete dva odkazy na "Nadcházející události" a "Narozeniny". Tyto odkazy používají tzv. webcal protokol, takže si jednotlivé odkazy zkopírujte (každý uživatel má své jedinečné kalendáře).

Přidání do jakéhokoli kalendáře

První možností je přidat kalendář z Facebooku přímo do Vašeho kalendáře. Kalendář musí podporovat webcal protokol nebo import pomocí .iCal souboru. My si příklad ukážeme na nejrozšířenějším Google kalendáři.

Postup:

  • Otevřete svůj Google kalendář
  • V levém sloupci najděte položku "Jiné kalendáře"
  • Klikněte na ikonu "šipky", která Vám rozbalí nabídku
  • Z nabídky zvolte "Přidat pomocí adresy URL"
  • Do adresy URL vložte jeden z výše získaných odkazů a klikněte na "Přidat kalendář"

Doporučení:

Při vkládání kalendáře se do názvu ukládá celá URL adresa, což je velice nepřehledné zobrazení. Z tohoto důvodu doporučuji kalendář přejmenovat (provedete přes nastavení kalendáře).

 

Pozor
Google neumožňuje automatické aktualizace tohoto kalendáře (tuto vlastnost bohužel nemá), je tedy nutné tento kalendář opakovaně importovat ručně. Tato vlastnost je běžná i pro ostatní cloudová řešení, která umožňují pouze jednorázový import.

Přidání do Androidu

Pokud jste postupovali podle prvního příkladu, Facebook kalendář již v Androidu máte (díky Google synchronizaci). Stále se však jedná o jednorázově načtený kalendář.

Pro Android naštěstí existuje spousta aplikací, které rozšiřují vlastnosti telefonu, včetně tzv. CalDav klientů - ty zajistí synchronizaci Vašich Facebookových událostí a narozenin za Vás. V tomto případě se již nejedná o jednorázový import dat (jako v předchozím případě), ale plnohodnotné propojení. Výhodou tohoto řešení je navíc to, že můžete stále používat aplikaci Google kalendář, která zobrazí také události z tohoto kalendáře.

Nastavení webcal

webcal

Výsledný kalendář

google calendar

Toto řešení mohu jedině doporučit - sám jej využívám.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz