Jak ušetřit mobilní data na Facebooku

Jak ušetřit mobilní data na Facebooku
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Sociální síť Facebook používá několik milionů uživatelů denně a stále více z nich využívá k přístupu na tuto sociální síť chytrý telefon a mobilní internet. Ten je však u nás stále docela drahý, proto jej spousta uživatelů využívá jen střídmě. My si dnes ukážeme, jak ušetřit velké množství dat při používání sociální sítě Facebook.

Nativní aplikace Facebooku

Sociální síť Facebook je na smartphony maximálně připravena a připravila pro své uživatele hned několik aplikací:

 • Facebook
  Hlavní aplikace pro Facebook, která nabízí veškeré služby, které máte na Facebooku k dispozici - kromě chatu a administrace facebookových stránek, které mají samostatné aplikace.
 • Messenger
  Komunikační aplikace Messenger je samostatnou aplikací pro Facebook Chat, včetně zobrazení aktivních chatů na home stránce Vašeho telefonu. Komunikace na Facebooku nebyla díky této aplikaci nikdy jednodušší.
 • Facebook Pages
  Samostatná aplikace pro správu facebookových stránek, která Vás informuje o všem, co se na Vaší stránce stalo. Pro marketingové oddělení se jedná o nezbytnou aplikaci.
 • Facebook Groups
  Jak již samotný název napovídá, tato aplikace slouží ke správě Vašich facebookových skupin.

Facebook samozřejmě nabízí spoustu dalších aplikací, výše uvedené však patří mezi ty nejpoužívanější.

Tyto aplikace jsou velmi dobře propracované, ale jak se záhy ukázalo, tak také velice náročné - ať už právě na mobilní data nebo na výdrž baterie Vašeho smartphonu.

Jak ušetřit data i baterii?

Kromě výše zmíněných aplikací připravili vývojáři Facebooku ještě aplikaci Facebook Lite, což je velice osekaná verze Facebooku, která je čistě zaměřena na minimální datovou zátěž. Uživatel si musí zvyknout na opravdu velice jednoduchý design aplikace, který spoustu uživatelů zcela jistě odradí. Pokud Však tento jediný nedostatek překousnete, budete se moci těšit na velmi nenáročnou aplikaci, která Vás bude stát minimum dat.

Možná si říkáte, že Vám tato jediná osekaná verze zřejmě nebude stačit - vždyť pro plnou práci potřebujete 4 samostatné aplikace. Budete se divit, ale tato aplikace umožňuje vše, co všechny tyto aplikace dohromady. Můžete si psát s přáteli, přispívat do skupin či psát na facebookovou stránku. Kromě toho Vám Facebook Lite u každé fotky a videa zobrazí jejich velikost, abyste dopředu věděli, kolik dat využijete při prohlížení těchto prvků.

Nevýhodou či omezením této aplikace je absence notifikací. V případě aplikace Facebook Lite Vám tedy běžné notifikace do Vašeho smartphonu nepřicházejí. Výjimkou jsou zprávy na Facebook Messengeru, ty chodí bez omezení.

Závěr

Pokud chcete používat Facebook kdekoli, ale máte malý datový balíček, je pro Vás Facebook Lite ideální volbou.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.