Tip na seriál: Vesmírná loď Ascension

Tip na seriál: Vesmírná loď Ascension
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Představte si, že jste součástí přísně utajovaného vojenského projektu, při kterém je do vesmíru na mezihvězdné lodi s názvem Ascension vysláno přes 600 pasažérů. Cílem této mise je zachovat lidskou rasu a vytvořit vhodné podmínky pro život na jiné planetě. Co když ale loď nikdy neodstartovala?

Pilotní díl začíná vraždou mladé dívky na mezihvězdné lodi Ascension. Jedná se o vůbec první vraždu za posledních 51 let, ke které na této lodi došlo. Na lodi žijí již celkem tři generace pasažérů a celé společenství se řídí velice přísnými pravidly, které zahrnují např. manželství z rozumu (výběr geneticky vhodného partnera určuje počítač) nebo "plánované" rodičovství (populace na lodi je přísně monitorována, k narození dítěte nesmí dojít, dokud někdo jiný nezemře). Život na lodi rozhodně není jednoduchý a jediné, co udržuje společenství v chodu je představa nového života na jiné planetě.

Všichni pasažéři žijí v domnění, že jsou již v polovině své stoleté mise, jak se však nakonec ukáže, loď nikdy neodstartovala. A to zcela záměrně.

Věřím, že tento seriál zaujme každého, kdo se alespoň trochu zajímá o konspirační teorie, sci-fi a nebo jej prostě a jednoduše láká psychologický aspekt celého projektu. Ústřední myšlenka celého seriálu je velice zajímavá a od obrazovky se nedá téměř odtrhnout.

Zdroj obrázku: denofgeek.com

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.