• Napsal(a) 
 • Zveřejněno v Akné
 • Číst 39404 krát
 • Tisk

Recenze: Medik8 Retinol 3 TR

Recenze: Medik8 Retinol 3 TR
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 3 - 5 minut/y.)

Kosmetiku Medik8 mám velice ráda a za ty roky jsem toho od nich vyzkoušela opravdu hodně. Dnes bych Vám ráda představila produkt, který mou lásku k této značce započal.

Produkty s obsahem retinolu zažívají svůj boom již pěkných pár let, přesto se o nich ve spojitosti s léčbou akné a odstraňováním vrásek moc nemluví. V Americe již jejich kouzlo objevili, teď je řada konečně na nás.

Dekralované účinky:

Lehké olejové sérum s obsahem vitamínu A a E v optimální koncentraci (0, 3 % retinolu) určené k aplikaci na noc. Podporuje tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové v pleti, čímž dochází k jejímu celkovému omlazení a úbytku vrásek. Retinol má rovněž významný vliv na redukci akné a jizviček po něm. Vitamin E navíc chrání pokožku před poškozením volnými radikály a optimálně ji hydratuje.

Účinné látky:

 • 0,3% all trans Retinol (vitamin A) - podporuje tvorbu kolagenu, zlepšuje texturu pleti a zvyšuje její hydrataci
 • Tokoferol (vitamin E) - antioxidant, chrání pokožku před poškozením volnými radikály
 • Jojobový olej - zachovává účinnost obsažených vitamínů

Medik8 Retinol 3 TR sérum seženete buď v kamenných prodejnách nebo na internetu (výhradním distributorem je např. Medaprex). Cena se pohybuje okolo 950 kč za 15 ml.

Složení: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cyclopentasiloxane, PPG-12/SMDI Copolymer, Cyclohexasiloxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopheryl Acetat, Retinol, Lecithin, BHT

Aplikace:

Většinou se tímto bodem vůbec nezabývám, ale u retinolových produktů je to prostě třeba. Ono to totiž není vůbec jednoduché a vyžaduje to určitou dávku trpělivosti a disciplíny, jinak byste taky mohli skončit se zarudlou, podrážděnou a loupající se pletí - a to nikdo z Vás určitě nechce.

Jakýkoli produkt s obsahem retinolu se musí do pečující rutiny zařazovat velice pomalu. Pokud máte pleť normální, měli byste začít s aplikací co třetí noc a to minimálně po dobu dvou týdnů. Poté můžete zvýšit interval na co druhou noc a po měsíci byste již teoreticky mohli daný produkt používat úplně každou noc. Vše samozřejmě záleží na stavu Vaší pokožky a koncentraci použitého retinolu. Pokud se vyskytne jakékoli podráždění, vysušení či olupování, interval mezi aplikacemi opět prodlužte.

Medik8 aktuálně vyrábí retinolové produkty ve čtyřech dostupných koncentracích - 1 TR (0,1 % retinolu), 3 TR (0,3 % retinolu), 6 TR (0,6 % retinolu) a 10 TR (1 % retinolu). Obecně platí, že byste měli začít s nejnižší koncentrací a postupně se propracovat až k té nejvyšší. Na jemnou pokožku okolo očí je pak speciálně určeno sérum Medik8 Eye TR, které obsahuje 0,1 % retinolu.

Má zkušenost:

Se sérem jsem začínala opravdu pomalu a řídila se doporučeným způsobem aplikace - možná i právě proto jsem neměla žádnou počáteční negativní reakci. Obecně platí, že by se měly produkty s obsahem retinolu aplikovat na dokonale suchou pleť, aby nedošlo k jejímu podráždění, ale já jsem zvyklá oleje aplikovat na lehce navlhčenou pleť, takže jsem ji vždy nejdříve poprášila termální vodou a až poté aplikovala sérum. Tento postup mám zafixovaný ještě z dob, kdy jsem na obličej používala pleťové oleje a stále se ho držím. Nutno podotknout, že tím, že je retinol v séru enkapsulovaný (uzavřený do malých kapsliček), nedělal mi tento postup vůbec žádný problém, naopak jsem měla pocit, že se mi sérum do pleti hezky vsáklo a "nesedělo" na povrchu.

Co se týče účinků samotných, zpočátku se žádné velké nadšení nekonalo. Nezdálo se mi, že by mi sérum nějak prospívalo, naopak jsem měla pocit, že se mi pleť ještě více zhoršila. Tento stav trval asi měsíc, poté se vše uklidnilo a pleť byla úplně jako vyměněná - neskutečně hladká a zářící zdravím. Akné se mi v tu dobu tvořilo jen minimálně a když už se nějaký ten pupínek objevil, opět velice rychle zmizel. Jizvičky byly mělčí a pigmentace po akné viditelně ustoupily. Pleť navíc působila vyloženě vyhlazeným dojmem, dokonce i jemné linky kolem očí a úst byly méně patrné. Nebudu Vám lhát, byla jsem nadšená! Bohužel, tento stav trval asi jen půl roku, poté sérum přestalo fungovat a pleť se vrátila do původního stavu.

V odborných kruzích se tvrdí, že si pleť na retinolové produkty velice rychle zvyká, takže je nutné po určitě době přejít na produkty s vyšší koncentrací retinolu. Jenže to taky nelze do nekonečna. Zkusila jsem tedy sérum na půl roku vysadit a poté opět zařadit do pečující rutiny, avšak stejné výsledky jako na začátku se již nedostavily. Je samozřejmě možné, že za tu dobu ztratilo sérum na účinnosti, přeci jen všechny účinné látky časem degradují a u retinolu tomu není jinak, ale aby na mě sérum fungovalo jen půl roku, to se mi zdá opravdu málo. Hlavně za tu cenu.

Výhody:

 • lehce se vstřebává, nezhoršuje akné
 • nedráždí v okolí očí, nevysušuje
 • viditelné vyhlazení pleti během pár týdnů
 • zlepšuje vzhled hyperpigmentací po akné
 • nízká spotřeba => dlouho vydrží
 • neobsahuje parfém, alkohol ani parabeny

Nevýhody:

 • pomalejší nástup účinku
 • je nutné dodržovat aplikační schéma
 • po určité době přestává fungovat
 • vyšší pořizovací cena

Závěr:

Ačkoli může nakonec tato recenze vyznít negativně, na retinolové produkty jako takové jsem rozhodně nezanevřela, stále si totiž myslím, že se jedná o jednu z nejúčinnějších zbraní v boji proti stárnutí. Udělala jsem menší průzkum a do budoucna určitě plánuji vyzkoušet další retinolové produkty různých koncentrací a značek, takže se máte rozhodně na co těšit.

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.