Kira rozbaluje: Zooplus SUPER BOX - Vánoce 2017

Kira rozbaluje: Zooplus SUPER BOX - Vánoce 2017

Nad tajemným balíčkem ze Zoohitu jsem uvažovala již nějakou dobu. Jedná se o speciálně sestavený box pro psy nebo kočky a sehnat se dá vždy jednou až dvakrát ročně. Ideální dárek pro zvědavou kočičí blogerku.

Hlavní výhoda tohoto boxu je zároveň jeho největší nevýhodou - platíte si především za vzrušení z rozbalování a tak nějak počítáte s tím, že ne vše v konečném důsledku využijete. S tím rizikem jsem šla do letošního vánočního superboxu i já.

Cena vánočního superboxu je 299 Kč a obsahuje celkem 11 produktů. Koupit se dá na Zoohitu.

Při přebírání mě překvapilo, jak je box těžký. To bylo první dobré znamení.

Po samotném otevření nadšení trochu opadlo, ale to je jen můj subjektivní pocit založený na tom, čím své kočky krmím a jaké značky preferuji. Podívejme se tedy spolu na to, co vánoční superbox pro rok 2017 obsahoval.

Jako první na mne vykoukl míček s třásněmi ve vánočním provedení. První a poslední hračka v tomto superboxu. Uvidíme, jestli kočičáky zaujme, jelikož jsou oba na hračky hodně nároční a jen tak něco je nebaví.

Jako druhá věc v boxíku na mne čekal 50g vzorek granulí Concept for Life ve variantě All Cats, které jsou vhodné pro kočky starší jednoho roku. Concept for Life je prémiová značka krmiva pro kočky exkluzivně dostupná pouze na Zoohitu. Složení není úplně špatné, na prvním místě je hydrolyzovaný kuřecí protein (41 %), který by měl být lehce stravitelný, ale vadí mi přidaná rýže a nespecifikované konzervanty.

Jako další jsem v balíčku našla dvě kapsičky Concept for Life - Beauty a All Cats. Obě jsou v omáčce a opět jsou určeny pro kočky starší jednoho roku. Na první pohled je jasné, že se bude jednat o lisované kousky masa, čemuž se já osobně snažím vyhýbat (nikdy nevíte, co je v nich namleto). Kladně hodnotím fakt, že kapsičky neobsahují sóju, cukr, konzervanty ani dochucovadla. Co se mi naopak nelíbí, je nespecifikované složení. Na rozdíl od granulí, které se vyrábí v Německu, pocházejí tyto kapsičky z Lichtenštejnska.

Dalším vlhkým krmivem jsou kapsičky Iams Naturally Land & Sea Collection, které obsahují tři rybí a jednu jehněčí variantu. Iams jako značce moc nevěřím, ale tyto nevypadají vyloženě zle. Opět se mi nelíbí nespecifikované složení, ale neměly by obsahovat žádné umělé konzervanty ani dochucovadla. Po propočítání všech analytických složek mi vychází, že tyto kapsičky (stejně jako ty zmíněné výše) obsahují cca 4 % sacharidů, které se zřejmě schovávají pod označením "deriváty rostlinného původu". Není to vyloženě moc, ale Bozita má například jen 1.2 %.

Konečně věc, která mě opravdu potěšila. Mrazem sušené pamlsky Cosma Snackies Duo ve variantě kuře a kuřecí játra. Tyto pamlsky u nás náramně chutnají, takže jsem ráda, že můžeme vyzkoušet i jinou příchuť.

Další věc, která mi udělala radost jsou tetrapacky Smilla - jeden ve variantě hovězí kousky v želé a druhý s kuřecími játry v omáčce. Jedná se o horkou novinku letošního roku a jsou na ni vcelku pozitivní ohlasy. Složení je extrémně minimalistické, opět mi vadí, že není přesněji rozepsáno. Krmivo by nemělo obsahovat obiloviny, konzervanty, barviva ani umělá dochucovadla. Snad nám sednou lépe než Bozita. Vyrobeno ve Švédsku.

Prvním suchým krmivem v tomto superboxu jsou granule Wild Freedom ve variantě Wide Country - věc, která mi opět udělala velkou radost. Tyto granule jsme již měli možnost otestovat a kočkám velice chutnaly. Složení je poměrně dobré - granule mají nižší obsah minerálů a neměly by obsahovat obiloviny, laktózu, konzervanty, barviva ani ochucovadla. Cenově jsou hodně vysoko - 6 kg vyjde na podobnou cenu jako velký pytel Orijenu Cat & Kitten. Vyrobeno v Německu.

Granule Sanabelle No Grain s bažantem od výrobce Bosch mě moc nenadchly, mám k nim příliš mnoho výtek. Nejsou nejlepší, ale nejhorší také ne. Pozitivní je, že by neměly obsahovat obiloviny, sóju, umělé konzervanty, barviva ani aromata. Co mi naopak vadí je fakt, že nemají přesně specifikované složení a mají poměrně nízký obsah masa. Vyrobeno v Německu.

Posledním produktem v letošním superboxu jsou granule Feringa Adult kuře & pstruh. Líbí se mi vyšší obsah masa a fakt, že jsou bez obilovin, sóji a přidaného cukru. Rovněž neobsahují umělá barviva, konzervanty a dochucovadla. Určitě rádi vyzkoušíme.

Vyhodnocení:

Při nákupu tajemného balíčku vždy riskujete, že dostanete něco, co jste vlastně vůbec nechtěli. Já osobně si na stravě svých koček hodně zakládám - u granulí preferuji Orijen, Acanu a Carnilove, u mokrého krmiva pak Animondu Carny, Cosmu a další značky kvalitních konzerv, kapsiček nebo paštik (např. Little Big Paw, Meowing Heads, Nuevo, MAC's aj.). Nebudu tedy lhát, po otevření balíčku jsem vyloženě nadšená nebyla, ale v konečném důsledku využiji určitě vše - buď to zkrmím a nebo podaruji někomu, komu na složení krmiva zas až tolik nezáleží.

Největší radost mi udělaly pamlsky Cosma, tetrapacky Smilla a granule Feringa a Wild Freedom. Nad granulemi Sanabelle ještě pouvažuji, ale zřejmě je zkrmím. To samé platí i pro vzorek granulí Concept for Life. No a co se týče kapsiček Concept for Life a Iams, tak o těch ještě popřemýšlím, nejsou vyloženě špatné, ale díky nespecifikovanému složení k nim nemám logicky moc velkou důvěru.

Když to vezmu kolem a kolem, méně náročný majitel kočičky bude určitě nadmíru spokojen. Balíček je sestaven opravdu dobře - všechny granule jsou zásadně bez obilovin, pamlsky jsou kvalitní a vlhké krmivo je sice takový průměr, ale neobsahuje žádná umělá aditiva, což považuji za velké plus. No a hračka je milý bonus.

 

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz