Microsoft - agresivní propagace pokračuje

Microsoft - agresivní propagace pokračuje

Microsoft dnes uvolnil tzv. výroční update Windows 10, který přináší spoustu novinek pro tento systém. Dnes se spolu zaměříme především na novou formu agresivní propagace antivirového řešení Microsoft Defender.

Pokud běžně používáte nějaký jiný antivirový program (např. Eset, AVG, Avast), tak se Vám po nainstalování výročního updatu zobrazí informace o tom, že nepoužíváte Windows Defender. Microsoft se snaží u svých uživatelů vzbudit dojem, že aktuálně nainstalovaný antivir je nefunkční a důrazně doporučuje přejít právě na Microsoft Defender.

Společnost ESET uvádí:

V případě, že máte nainstalovaný bezpečnostní produkt ESET a Windows Defender je správně vypnutý, systém Vás upozorní, že stávající řešení není funkční a měli byste jej odinstalovat. To vše navzdory tomu, že program ESET funguje správně a chrání Váš počítač.

 

Navzdory tomu, co Vám hlásí Windows Defender, řešení ESET stále chrání Váš počítač a jeho odebráním nezvýšíte zabezpečení svého počítače – právě naopak.

Porovnání bezpečnostních funkcí

 ESETWindows Defender
Antivirus
Anti-Phishing
Využití cloudové databáze X
Pokročilé detekční technologie X
Správa zařízení (USB, DVD, Bluetooth) X
Více-úrovňová ochrana X

Antivirový program je jedním z mnoha programů, u kterého Microsoft nabízí své vlastní řešení. Můžeme se tedy nově těšit na situaci, kdy nám budou Windows 10 násilně instalovat Microsoft Office místo námi zvoleného LibreOffice? Nebo se nám při spuštění Google Chrome či Mozilly Firefox zobrazí upozornění, že máme raději používat Microsoft Edge (který ale není nějak extra bezpečný, jak jsem uváděl ZDE)?

Mně osobně tato propagace formou strachu a lží, kterou Microsoft momentálně praktikuje, přijde velice nemorální. Abych řekl pravdu, doufám, že někdo Microsoft konečně tak říkajíc "plácne přes prsty". Rovněž doufám, že běžní uživatelé tyto nefér praktiky prokouknou a rozhodnou se pro změnu operačního systému (např. na Linux).

Chtěli byste Linux vyzkoušet? V tom případě se určitě podívejte na některou z námi testovaných distribucí (odkaz ZDE). Osobně mohu doporučit např. ChaletOS (vizuálně postaven na desingu Windows 7) či Netrunner (který je nejpodobnější Windows 10).

Zdroj: Eset

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz