Jak vybrat nejlepší antivir pro Android?

Jak vybrat nejlepší antivir pro Android?
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 3 minut/y.)

Antivir pro mobilní telefony stále většina uživatelů záměrně opomíjí, a to i přes to, že mobilní telefon používají k bankovním transakcím a mají v něm přístup nejen k soukromým, ale také firemním datům. Napadený telefon tak může snadno způsobit doslova katastrofické škody. Nejen proto je tedy potřeba mít mobilní telefon zabezpečen alespoň tak, jako svůj počítač. Často i mnohem lépe.

Výběr správného antivirového programu pro Váš smartphone není vůbec jednoduchý. Navíc existuje spousta podvodných aplikací, které se za antivir vydávají, ale samy jsou přitom velice nebezpečné. O to důležitější je tedy vybrat správný antivir pro Vaše zařízení.

Co všechno používáme na smartphonu a co může být napadeno?

  • Online bankovnictví
  • Platba telefonem
  • Email
  • Sociální sítě
  • SMS zprávy
  • Fotky a dokumenty (včetně firemních dat)

Upřímně, není toho zrovna málo a napadený telefon může způsobit velké problémy a škody. Nejen Vám osobně, ale také Vaší firmě.

Jaký antivir pro Váš telefon zvolit?

Pokud aktivně používáte firemní telefon pro práci s firemními daty, doporučím Vám se obrátit na Vaše IT oddělení, které bude mít svou variantu již zcela jistě vybranou.

Pokud však hledáte antivirový program pro Váš osobní telefon, je potřeba si říci, co přesně od něj očekáváte. Pokud totiž chcete jen základní ochranu před viry, můžete sáhnout po antivirech, které jsou zdarma - to jsou například:

  • Eset
  • AVG
  • Avast
  • Kaspersky

Určitě nepoužívejte antivir, který najdete zdarma na Google Play a o kterém jste nikdy předtím neslyšeli. Jak jsem již uvedl výše, existuje spousta podvodných aplikací, které se za antivir pouze vydávají a snaží se získat citlivé údaje z Vašeho telefonu.

Pokud byste chtěli naopak od svého antiviru další prémiové funkce (např. uzamčení či smazání ztraceného či zcizeného telefonu, jeho nalezení, ochranu bankovních aplikací atd.), musíte zvolit placenou verzi.

Jaký antivir používáme my?

V tomto ohledu Vám doporučím produkt společnosti ESET, který nejen že nabízí prémiové funkce a služby za příjemnou cenu 289 Kč za rok, ale především Vám jedna licence ochrání až 5 zařízení s Androidem. Licence pro 5 zařízení platí pouze při nákupu přes Google Play. To je praktické především v případě, že máte více telefonů či používáte ještě jiné zařízení, jako je například tablet. V tomto ohledu se jedná o nejlepší řešení za skvělou cenu (osobně využívám licenci na čtyřech zařízeních).

Navíc lze telefon zabezpečit také pomocí SMS zpráv, takže nepotřebujete mít na svém zařízení zapnutá mobilní data.

Pokud Vás zajímá, co všechno ESET Mobile security & Antivirus nabízí, doporučuji se podívat na oficiální stránky, kde je vše podrobně a vizuálně zpracováno.

Závěr

Antivirová řešení na mobilních zařízeních většina uživatelů zcela záměrně opomíjí, čímž se však vystavují nemalým rizikům a hrozbám. My Vám naopak radíme:

Nepodceňujte bezpečnost svého mobilního zařízení a nainstalujte si alespoň některý z výše uvedených antivirů, které jsou k dispozici zdarma, popřípadě rovnou zvolte placenou verzi. Nebudete litovat.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.