Warcraft: První střet

Warcraft: První střet
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Všemi ajťáky a hráči počítačových her dlouho očekávaný film přichází právě teď do kin. A my jsme museli být samozřejmě u toho.

1994 až současnost

Píše se rok 1994 a na počítačích se objevuje tzv. realtimová strategie Warcraft, která si podmanila nejednoho hráče. Hned další rok vyšlo ještě úspěšnější pokračování Warcraft 2, díky čemuž vznikl obrovský svět Warcraftu. Ten byl pak ještě dále rozvíjen (včetně hlavního příběhu) v datadisku a především v dalším pokračování, které bylo vydáno v roce 2002.

V té době začaly rovněž vycházet knižní motivy ze světa Warcraftu.

Samotná strategie Warcraftu se pak již dále nerozvíjela, ale transformovala se do online hry, kterou hrají milióny hráčů po celém světě = World of Warcraft. To umožnilo tvůrcům této herní série celý svět dotvořit do nevídaných rozměrů.

A právě díky této popularitě mohl přijít do kin také tento film - Warcraft: První střet.

Nyní již k samotnému filmu

Děj filmu rozhodně nechci a ani nebudu prozrazovat. Pamětníci prvního dílu Warcraftu budou mít stejně brzy jasno a nic je už nepřekvapí. Osobně ale nepředpokládám, že si bude mnoho lidí děj prvního dílu ještě pamatovat (určitě ne ti 15-ti letí kluci, kteří byli s námi v kině). Jedno z filmu vyplývá určitě -> můžeme se těšit také na další dva díly (Warcraft 2 a 3). Já sám se nejvíce těším na třetí díl, který měl ve hře velice dobře propracovaný příběh.

Orkové vypadají rozhodně děsivě. V našem případě jsme bohužel natrefili na český dabing, který k Orkům vysloveně neseděl. Jedinou výjimkou byl šaman Gul'dan, který byl naopak nadabován velice dobře. Všechny další postavy byly rovněž velice dobře zpracovány - např. gryf byl opravdu úžasný. Stejně dobře pak byly zpracovány také všechny scenérie, města a osady.

Není se holt čemu divit - když se na filmové plátno přenáší hra, tak jedině se špičkovými efekty!

Znalci herní série si jistě všimnou drobných vsuvek z her. Některé jsou výraznější (např. když kouzelník promění vojáka v ovci), jiných si málem nevšimnete (mihne se zde např. Murloc Tiderunner).

Závěr

Ajťáci a hráči musí tento film musí rozhodně vidět! A věřím, že se jim bude líbit. Fanoušci Pána prstenů si zde pak také přijdou na své, jelikož se mohou těšit na elfy a trpaslíky, kteří jsou jak "vystřižení" z Pána prstenů. Pro ostatní diváky to pak bude (minimálně po stránce efektů) zcela jistě zajímavý film.

Pokud máte rádi počítačové hry, na film si rozhodně zajděte.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.