Krycí jméno U.N.C.L.E.

Krycí jméno U.N.C.L.E.
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 4 minut/y.)

Milujeme filmy a milujeme kino. Přiznávám, že v éře, kdy si každý všechno raději zkoukne doma, docela rebelujeme. Dávat dobrovolně peníze za něco, co můžete vidět v pohodlí svého doma a nevytáhnout při tom paty? Určitě, ten zážitek za to prostě stojí! Dnes si díky tomu dáme dva názory na jeden film. Pohodlně se usaďte, začínáme...


Lea:

Tohle je dle mého názoru film, který rozhodně stojí za zhlédnutí. Přiznávám se, byla jsem z něj naprosto nadšená. Jak už jsem někde zmiňovala, recenze si před filmem nikdy nečtu a trailery vidím jen zřídkakdy (a to spíš jen tehdy, když na ně náhodou narazím v televizi), takže jdu na film vždy s čistou hlavou a nevím, co mě vlastně čeká. Dnešek nebyl výjimkou.

Musím se přiznat, že mě začátek trochu vyděsil, netušila jsem, že se bude děj filmu odehrávat v minulosti (podle názvu jsem čekala něco typu SWAT - jednotka rychlého nasazení, prostě něco novodobého), ale moderní filmařské triky a kvalitní střih často až komiksového typu z toho udělaly velmi zajímavou podívanou. Jako první mě napadlo srovnání s novými Bondovkami - plno akce, vtipné situace, sexuální napětí mezi některými postavami a nečekaný zvrat v polovině filmu. Když si k tomu připočtete kvalitní herecké obsazení, na které se hezky kouká (aneb blonďák by stál za hřích, to ne že ne!) a děj bez hluchých míst, dostanete film, který Vás bude bavit od začátku až do konce a který si rádi pustíte znovu. Pro mě značka ideál.

Velmi mě také potěšil fakt, že vyhrála lidskost nad politikou. Je zde krásně vidět, jak malicherné jsou veškeré politické spory a že nakonec záleží vždy jen na charakteru a činech jednotlivce. Když se stane tvůj úhlavní nepřítel tvým nejlepším přítelem, hranice se stírají a svět je opět na dobré cestě!


Vašek:

Šedesátá léta dvacátého století - právě vrcholí studená válka mezi USA a SSSR. Děj začíná ve zdí rozděleným Berlínem a my se seznamujeme s americkou verzí Jamese Bonda.

Dobové scény, kulisy a kostýmy

Začátek filmu je doplněn dobovými záběry nejen z druhé světové, ale i studené války. Už tato maličkost před začátkem samotného děje, Vás okamžitě vtáhne do příběhu. Filmové kulisy jsou velmi dobře propracovány - vše zapadá do této doby a honička v trabantu byla naprosto úžasná. Sice to vypadalo, že jedou minimálně 200 kilometrovou rychlostí, ale ukazatel nepřekročil 70km/h.
Dámské kostýmy byly jak vystřižené z časopisů té doby. V mém případě to mám jen nakoukáno z televize a filmů, ale i tak si myslím, že perfektně zapadly.

Americký a ruský James Bond

Americká kopie tajného agenta byla vytvořena doslova jak přes kopírák - elegán, který holduje pití a ženám. Ruský agent také plně zkopírován z Bonda - vysoký, svalnatý sportovec a blonďák. Když nad tím tak přemýšlím, tak nelze nenajít podobnost postav z filmu Jamesa Bonda - "Srdečné pozdravy z Ruska". Americký agent je velmi podobný mladému Seanu Connerymu (James Bond) a agent KGB Robertu Shawovi (agent Spectry).
Podobnost s James Bondem asi byla záměrná, vlastně i z tohoto důvodu jsem na tento film chtěl jít. Bral jsem to jako oddechovku, před novým James Bondem (SPECTRE), který má přijít do kin na podzim. Mýlil jsem se. Film je velmi dobrý a díky podobnosti s Jamesem Bondem mi to přijde spíše jako příběh dalších tajných agentů (kolegů) nejznámějšího tajného agenta 007.

Závěr

Film, který se na první pohled zdá dopředu nalajnovaný, je plný zvratů, které bych nečekal a film je díky tomu mnohem zajímavější. Navíc je doplněn o spoustu vtipných scén, které velice dobře zapadají do celého filmu a naprosto se zde hodí. Scénáristé si zde rovněž nechali prostor pro pokračování a za sebe bych byl jednoznačně pro. Fanoušci bondovek by si na tento film měli zajít povinně, ale film není určen jen pro ně, věřím, že se budou bavit všichni.


Trailer

 

Vašek & Lea

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.