Setkání modelů letadel ve Frýdku-Místku

Setkání modelů letadel ve Frýdku-Místku
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Minulý víkend (26. - 27. 8. 2023) proběhl již 23. ročník setkání leteckých modelářů ve Frýdku-Místku. Pravidelně tuto netradiční akci navštíví desítky diváků a my jsme tentokrát byli u toho.

Tato akce se koná pravidelně první srpnový víkend, avšak kvůli nepříznivému počasí ji letos museli organizátoři o pár týdnů posunout. I přes to byla naštěstí účast modelářů vysoká a my jsme tak mohli obdivovat jejich vymazlené a do nejmenšího detailu doladěné modely. Nenechte se však zmýlit, nejedná se o žádná malá letadýlka, ale o pořádná letadla s rozpětím křídel až několik metrů.

Všechny modely byly úžasné, ale nás nakonec nejvíc oslovil model se skutečným tryskovým motorem. Bylo až k neuvěření, jaké rychlosti byl schopen dosáhnout. Z videa byste rozhodně neřekli, že se jedná “pouze” o model. Rychlost i zvuk jsou totiž naprosto autentické.

Tuto akci si rozhodně užijí jak děti, tak dospělí. Modely ocení samozřejmě především mužská část publika, ale ani ženské osazenstvo rozhodně nepřijde zkrátka. Kromě klasických leteckých ukázek se můžete těšit třeba na dobové letecké souboje nebo na akrobatické létání na hudbu. Garantuji vám, že budete zírat s otevřenou pusou.

I přes nepřízeň počasí si troufám tvrdit, že se letošní ročník nakonec povedl a doufám, že se příští rok na této akci potkáme.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.