Jak přijít o motivaci v 10 dnech

Jak přijít o motivaci v 10 dnech

Prvních pár dnů roku 2017 se ukázalo jako naprosto demotivujících. Člověk se pak musí velice přemáhat, aby ráno doslova vylezl z postele. Dnes Vám prozradím, co mě již v prvních dnech tohoto roku zcela demotivovalo a příště se podíváme na to, co mi pomohlo získat ztracenou motivaci zpět.

1. Počasí

Vím, že spousta lidí miluje zimu a sníh, ale pro mne je to období, ve kterém bych nejraději vůbec nevycházel z domu. Když k tomu ještě připočtu letošní extrémní mrazy, práce z domu se najednou jeví jako zcela ideální.

2. Přebookování

Prosinec je pro většinu lidí pracovně "uvolněnější" měsíc, kdy se již projektům a jiným úkolům nedává příliš vysoká priorita a vše se odkládá spíše na leden. U mne v práci je to tak, že letos téměř všichni ponechali vše na leden, takže jsme doslova zavaleni úkoly. Tyto dny jsou tedy pro programátora velice hektické.

3. Nesmyslné termíny

Zadávání termínů v IT se budu věnovat samostatně, jelikož představy běžných uživatelů jsou často velice nereálné. Pro představu jen zmíním, že na měsíční projekt jsem reálně dostal pouze několik dnů.

Je vtipné, že ajťáci jsou schopni napnout všechny své síly a i za cenu několika probdělých nocí vše dotáhnout ke spokojenosti klienta.

4. Telefonování

Tento bod souvisí s bodem "přebookování". Já osobně preferuji emailovou komunikaci před telefonní, v samostatném článku pak vysvětlím proč. Od ledna se mi zvýšil počet telefonních hovorů a konzultací na číslo převyšující 20 telefonních hovorů za den, kdy každý takový telefonát trvá v průměru 7 minut. Na konci minulého roku se toto číslo pohybovalo někde mezi třemi až pěti hovory za den.

5. Neuskutečnění vytyčených cílů

Přestože se pracovní plán daří plnit na 100 %, můj osobní plán, který se týká primárně tohoto blogu tím doslova trpí. Tento bod mě osobně mrzí opravdu nejvíce.

Závěr

Možná Vám tyto body přijdou banální, ale pro mne jsou velice demotivující. Do mnoha úkolů se musím vyloženě nutit a přemáhat se. Programátora dělám primárně proto, že mě to baví, to je ale naprosto v rozporu s mou momentální náladou.

Nechci, aby tento článek vyzníval vyloženě negativně, jedná se spíše o přiblížení běžných problémů ze života ajťáka. Již teď se můžete těšit na příští týden, kdy pro Vás sepíšu pár tipů, jak získat ztracenou motivaci zpět.

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz
Více z této kategorie: Jak získat zpět ztracenou motivaci »