Změna velikosti písma v internetovém prohlížeči

Změna velikosti písma v internetovém prohlížeči
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 minutu.)

Dnešní tip spousta lidí zná a používá. Těm, kteří tento tip neznají, dnes poodhalím jeden z důležitých triků, který Vám usnadní práci s internetem.

Internetové prohlížeče již velmi dlouho disponují funkcí "Lupa", která Vám v případě potřeby stránku přiblíží či oddálí. Kromě "složitého" naklikání si lupy přes nástrojovou lištu prohlížečů můžete využít ještě jednu ze dvou metod:

  1. Pomocí myši
    Asi nejjednodušším způsobem zvětšení internetové stránky je podržení klávesy Ctrl a otáčením kolečka myši, díky čemuž se Vám stránka bude zvětšovat či zmenšovat podle směru točení kolečka.

  2. Pomocí klávesnice
    Kolečko myši může být občas velmi citlivé, takže jistě oceníte tyto dvě klávesové zkratky: Ctrl + "+" (pro přiblížení) nebo Ctrl + "-" (pro oddálení stránky).

Kromě lepšího čtení delších článků se tento tip hodí také při tvorbě obsahu v internetovém prohlížeči - ať už se jedná o různá administrační rozhraní či Google Docs. Tuto vlastnost internetových prohlížečů oceníte především při přechodu na vyšší rozlišení (FullHD a vyšší), kde se občas bez této funkce opravdu neobejdete.

Poznámka na konec - tento tip můžete využít také při práci s dokumenty.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.