Změna výchozí složky pro stahování souborů ve Windows 10

Změna výchozí složky pro stahování souborů ve Windows 10
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Dnešní tip ocení nejen vlastníci SSD disků, ale v mnoha případech také vlastníci zařízení s předinstalovaným systémem od výrobce, kde je disk často rozdělen na dvě části.

Pro mnohé uživatele je složka "Stažené soubory" skladištěm souborů z internetu, díky čemuž má velice rychle i několik desítek gigabytů. V mnoha případech má uživatel disk C: poměrně malý (v dnešní době není ani 500GB dostatečných). Výrobci často rozdělují disk na dvě části (na disk C: a D:) a v mnoha případech právě druhá část disku (disk D:) zeje doslova prázdnotou (běžný uživatel ji vůbec nevyužívá a stejně tak i aplikace defaultně využívají pouze disk C:).

Microsoft Edge a další prohlížeče

Microsoft Edge, stejně jako další internetové prohlížeče, ukládá defaultně do složky "C:/Users/uzivatel/Stažené soubory". V případě Microsoftu Edge tato volba nelze změnit, ostatní prohlížeče mají možnost výběru složky pro ukládání dat. Prohlížeč Vám sice nabízí možnost vybrat místo pro uložení souboru, ale většina uživatelů uloží data do složky "Stažené soubory".

Jak změnit výchozí složku pro stahování souborů

Změna složky pro stahování souborů je velice jednoduchá:

  • Otevřete složku "Stažené soubory"
  • Otevřete nabídku "Vlastnosti"
  • Zvolte kartu "Umístění"
  • Vyberete složku, do které se budou soubory nově ukládat
  • Potvrďte

Díky této změně ušetříte prostor na disku C: a můžete lépe využít další (často nepoužitelné) diskové oddíly. Navíc se projeví pro všechny internetové prohlížeče, které na počítači používáte.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.