Evernote aplikace pro Linux

Evernote aplikace pro Linux

Oblíbená aplikace Evernote má k dispozici nativní aplikaci pro všechna mobilní zařízení a operační systémy, tedy kromě Linuxu. Zde byla donedávna jen jediná varianta = internetový prohlížeč. V dnešním tipu si představíme nové řešení pro Linux.

Evernote v prohlížeči

Aplikaci Evernote lze téměř bez problémů používat v jakémkoli internetovém prohlížeči. Z našich vlastních zkušeností však musíme říct, že je takováto práce s Evernotem občas velice problémová - vyskytují se zde nejen drobné, ale i fatální problémy s výpadky.

Aplikace WhatEver

Aplikace WhatEver přináší kompletní Evernote řešení pro Linux. Jedná se sice o neoficiální řešení, ale bát se rozhodně nemusíte, vše funguje rychle a zcela v pořádku. Aplikace využívá jádra internetového prohlížeče Chromium (opensource verze Google Chrome) a vlastně jen zobrazuje webové rozhraní Evernote - nyní však již bez výpadků.

Instalace

Ze stránky https://cellard0-0r.github.io/whatever/index.html si stáhněte buď .deb, .rpm balíček, popřípadě si stáhněte zdrojové kódy. Instalaci proveďte dle Vaší volby a systému.

V případě, že byste potřebovali s instalací jakkoli pomoci, neváhejte nám napsat do diskuze pod tímto článkem.

Závěr

Pokud chcete používat Evernote na Linuxu, pak je pro Vás aplikace WhatEver ideálním řešením. My používáme Evernote například k tvorbě tohoto blogu a tato aplikace nám značně usnadnila práci.

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz