Jak získat Windows Creators Update

Jak získat Windows Creators Update

Microsoft dnes uvolnil nový velký update pro Windows 10 označený jako "Windows Creator Update". V dnešním tipu si ukážeme, jak tento update získat.

Získání updatu

11. 4. 2017 uvolnil Microsoft update pro veškerá zařízení, což znamená, že se Vaše počítače začnou postupně aktualizovat. Rozhodně však nepočítejte s tím, že by se Vám tento update instaloval již dnes - z důvodu obrovského množství instalací Windows 10 se instalace rozvrství do několika týdnů či měsíců.

Nic Vám však nebrání spustit tento update ručně.

Ruční aktualizace

Ze stránek Microsoftu si můžete stáhnout aplikaci "Windows 10 Update Assistant", která Vám po spuštění provede tuto aktualizaci v několika málo krocích.

Celá aktualizace Vám zabere přibližně hodinu - samotné stažení aktualizace trvá cca 30 minut, dalších 30 minut pak probíhá samotná aktualizace. Během této doby nebudete moci s počítačem pracovat.

Proč provést ruční aktualizaci?

Po zkušenostech s updatem na Windows 10 či s Anniversary Update mohu říci, že aktualizace probíhala zásadně vždy v ten nejméně vhodný čas. Díky tomu nezbylo uživatelům nic jiného, než koukat na probíhající aktualizaci.

Pokud aktualizaci spustíte sami, budete si moci odstávku Vašeho počítače naplánovat tak, aby Vás co nejméně omezovala.

O novinkách o Windows 10 Creators Update si můžete přečíst na stránkách Microsoftu.

Postup instalace:

1. Úvodní okno s informací o aktualizaci

2. Stahování aktualizací

3. Aktualizace systému

4. Příprava k restartu Vašeho počítače

5. Aktualizace úspěšně dokončena

 

Po nainstalování aktualizací se Vám zobrazí standardní vstupní konfigurace, ve které se opět zapnou volby, které povolují zasílat informace Microsoftu (co všechno Windows 10 posílá zpět do Microsoftu si můžete přečíst ZDE). Rovněž se přenastaví výchozí aplikace na aplikace Microsoftu.

Aktualizace je tímto dokončena a Vy můžete opět používat svůj počítač bez jakéhokoli omezení.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz