Recenze: Tablet Lenovo Tab 4 Plus

Recenze: Tablet Lenovo Tab 4 Plus
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 2 - 4 minut/y.)

Jelikož velice často cestuji a potřebuji být online prakticky pořád (abych měl možnost řešit případné požadavky klientů), hledal jsem co nejvíce mobilní řešení. Jistě, mohl jsem sáhnout po notebooku, ale co si budeme povídat, notebook není tak mobilní, jak bych osobně potřeboval. Přeci jen je o dost těžší a při delších cestách se neobejdu bez adaptéru, takže se v konečném důsledku pěkně pronese. To byl také hlavní důvod, proč jsem nakonec zvolil tablet.

Výběr tabletu/Povinné parametry

Vybrat správný tablet nebylo nikterak jednoduché. Nejprve jsem si sepsal požadované vlastnosti, které jsem od tabletu očekával:

  • FullHD rozlišení
  • Rozhraní optimalizované pro multitasking
  • 10" velikost
  • 4GB RAM
  • Podpora LTE
  • Android
  • Výdrž baterie 10 hodin a více
  • Nabíjení přes USB

Definicí požadavků se nabídka podstatně zúžila. V době, kdy jsem tablet vybíral, existovalo jen zhruba 10 produktů, které by vyhovovaly mým potřebám. Po dlouhém porovnávání jsem nakonec zvolil Lenovo Tab 4 Plus.

Proč Lenovo Tab 4 Plus?

Lenovo u mne vyhrálo především díky dobrému zpracování a tzv. "Produktivnímu rozhraní", které tablet přemění na klasický počítač s Androidem. Překvapila mě i integrovaná čtečka otisků prstů.

Provedení

Tablet je velice tenký a lehký, nemusíte se však bát - provedení je precizní a vypadá odolně. Podle výrobce je osazen dvěma vrstvami ochranného skla, které jej chrání před poškrábáním a nárazy.

Poznámka: Detailní fotky vlastního zpracování naleznete v našem unboxingovém článku.

Čtečka otisků prstů

Na spodní straně tabletu je umístěna čtečka otisků prstů. Přiznám se bez mučení, že k autorizaci na tabletu nepoužívám již nic jiného. Je to rychlé, přesné a především pohodlné. Navzdory tomu budete ale stejně občas muset zadat pin či heslo - přestože Lenovo používá primárně otisk prstu, při spuštění či dlouhé neaktivitě Vás stejně bude chtít z bezpečnostních důvodů ověřit i touto metodou.

Produktivní režim

Produktivní režim byl hlavním důvodem, proč jsem si tento tablet vybral. K práci používám klávesnici Logitech K780, která umožňuje připojit až 3 různá zařízení. Jedním z nich je například tablet.

Tablet zapne ihned po připojení klávesnice produktivní režim, který umožňuje rozdělit display tabletu na dvě samostatné části a přichytávat zde jednotlivá okna. Díky FullHD displaji Vám nic nebrání ve stejném stylu práce, jako na klasickém počítači. Dokonce zde funguje i klávesová zkratka Alt + Tab!

Díky tomuto režimu využijete tablet opravdu naplno.

LTE

Přestože k přístupu na internet využívám primárně WiFi sítí, takt tablet má být více mobilní, proto jsem chtěl, aby měl v sobě možnost připojení na LTE sítě. V mém případě to má sloužit čistě jako záložní možnost pro připojení. Zapnutí mobilního internetu bohužel není tak jednoduché, jako byste u Androidu čekali - k této volbě se musíte proklikat přes nastavení.

Softwarové vybavení

Tablet je vybaven operačním systémem Android ve verzi 7.1 a je zde předinstalována kompletní sada Microsoft Office. Samozřejmě nechybí ani aplikace od společnosti Google, jako je např. Gmail či Google Maps. Google Docs a Google Drive naopak chybí, takže jsem si je musel doinstalovat.

Výdrž baterie

Přestože tablet používám i na přehrávání videí z Netflixu, výdrž baterie je perfektní. Největší test baterie jsem provedl na konferenci v Praze. Jen cesta samotná mi zabrala něco přes 8 hodin a stejný čas jsem strávil i na konferenci. Tablet byl v provozu prakticky celou dobu a používal jsem jej nejen na poznámky. Přes to všechno byl tablet po návratu domů stále ještě nabitý a bylo možné jej i nadále používat.

Při běžném používání a standby režimu vydrží tablet na jedno nabití něco přes týden.

Závěr

Pokud stejně jako já potřebujete často cestovat a zároveň musíte být produktivní i během cesty, tablet Lenovo Tab 4 Plus bude pro Vás dobrou volbou. I se samostatnou bluetooth klávesnicí je toto řešení mnohem lehčí a mobilnější, než při volbě notebooku. Tablet pak nad notebookem vítězí i co se výdrže baterie týče.

Hardwarově si tablet poradí se vším, co si na něj nachystáte, nezkoušel jsem však na něm hrát žádné náročné hry - v mém případě k tomu tablet prostě neslouží. K práci či tvorbě blogu je ale perfektní.

 

Parametry Lenovo Tab 4 Plus

Procesor: Osmijádrový procesor Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625
RAM: 4GB
Uložiště: 64 GB (lze přidat microSD o velikosti až 128GB)
Operační systém: Android 7.1
Display: 10.1“ 10bodový vícedotykový displej s rozlišením FHD (1920x1200) a technologií IPS
Fotoaparáty: 5Mpx přední a 8Mpx zadní fotoaparát
Zvuk: Dva přední reproduktory s technologií Dolby Atmos
Možnosti připojení: 802.11a/b/g/n/ac WiFi
Bluetooth 4.2
Podpora 4G
USB C
3.5mm jack
Baterie: Doba přehrávání videí až 13 hodin
Doba prohlížení webu s WiFi až 12 hodin
Doba prohlížení webu s LTE a 3G více než 13 hodin
Všeobecné použití až 20 hodin
Váha: 475g

 

Foto: zdroj lenovo.com

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz