Automatické filtry v e-mailu

Automatické filtry v e-mailu

Dnešní tip bude sice trochu více teoretický, za to však velice prospěšný - dnes si totiž vysvětlíme, k čemu slouží e-mailové filtry, jak je nastavit a jak díky nim ušetřit spoustu drahocenného času.

Filtry e-mailu lze nastavit jak v poštovním klientovi (Thunderbird, Outlook a další), tak kompletně nad poštovním účtem (ne všechny poštovní servery to umí, ale dá se říct, že většina ano). Filtrovat e-maily až v poštovním klientovi je v dnešní době smartphonů holý nesmysl. Běžně se pracuje s e-mailem jak v počítači, tak v mobilu a v obou případech potřebujete, aby se pošta chovala stejně.

Právě proto má většina serverů k dispozici filtry nad poštovní schránkou. Tyto filtry se provádějí při příjmu pošty na poštovním serveru a aplikují se tak na všechny doručené e-maily.

K čemu filtry využít

1. Automatické filtrování e-mailů do podsložek

Na e-mail Vám denně chodí spousta zpráv, které nejsou příliš důležité. Může se jednat například o různé notifikace ze sociálních sítí, které Vás třeba informují o nových fanoušcích.

Tip: Přesuňte si všechny tyto e-maily do samostatné složky a ušetřete tím nemalé množství času.

 

2. Automatické označování e-mailů

E-maily již velmi dlouho umožňují tzv. štítkování. Tyto štítky se ukázaly jako velice silný nástroj pro zvýšení produktivity. Automatické filtry Vám opět umožňují celý proces štítkování zcela zautomatizovat.

Tip: Označujte si svou příchozí poštu od kolegů.


Výše uvedené tipy jsou pouze základními příklady pro efektivní filtraci e-mailů. Sami si musíte definovat, co všechno a jak zpracovat. Pokud budete potřebovat s nastavením filtrace poradit, můžete mi napsat do komentářů. Automatické filtry jsou nedocenitelným pomocníkem především v případě, kdy svůj e-mail využíváte nejen na počítači, ale také na smartphonu, na kterém pak stahujete jen ty nejdůležitější e-maily.

Já sám mám na firemním e-mailu asi 10 automatických filtrů, které mi pomáhají co nejefektivněji zpracovat tu záplavu e-mailů, se kterou se denně potýkám. Bez těchto filtrů si svůj život nedokážu vůbec představit.

 

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz