Pražská lítačka aneb Cestujte po Praze s aplikací v telefonu

Pražská lítačka aneb Cestujte po Praze s aplikací v telefonu
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Nikdo nemůže popřít, že cestování po Praze je nejjednodušší právě pomocí MHD, pokud k tomu však navíc využijete mobilní aplikaci PID Lítačka, své cestování tím posunete ještě o úroveň výš.

První spuštění a registrace

Aplikace PID Lítačka chce při prvním spuštění jednoduchou registraci. Tuto registraci lze přeskočit, aplikace vám však poté zobrazí bezpečnostní kód a důrazně vás upozorní na jeho bezpečné uložení. Registrace je tedy stále mnohem rychlejší a bezpečnější.

Osobně mi zde chybí možnost registrace pomocí Google účtu či Facebooku.

Vyhledávání spojů a nákup jízdenky

Vývojáři si připravili funkční vyhledávání spojů, které zohledňuje nejrůznější přestupy. Na základě vaší trasy vám aplikace nabídne nejlepší možný způsob přepravy, a to včetně možnosti nákupu jízdenky dle tarifních zón. Vy tak nemusíte nic řešit ani studovat a přesto se vám bude pohodlně cestovat.

Jízdenku lze koupit nejen pro sebe, ale také pro další osoby. To se hodí především v případě, že cestujete v páru nebo jako skupina.

Jízdenky si můžete zakoupit buď na konkrétní čas (zřejmě nejpraktičtější volba) a nebo si ručně určíte začátek platnosti jízdenky v aplikaci. U ručního zapnutí jízdenek je nutné čekat 2 minuty, než jízdenky začnou platit. Obdobně je tomu například u aplikace Dopravního podniku v Ostravě, jen zde se dozvíte, proč tomu tak vlastně je.

Kontrola jízdenek

Za ty roky cestování jsme se v Praze téměř nesetkali s revizorem. Teď během krátké chvíle hned několikrát. Sejmutí QR kódu a jeho ověření je otázkou jen několika sekund, takže se z dopravní kontroly stala velice rychlá a komfortní záležitost.

Závěr

PID Lítačka je skvělou ukázkou toho, že se dá udělat i opravdu dobrá dopravní aplikace. Vše je přehledné, rychlé a funkční. Proto tedy nerozumím nižšímu hodnocení na Google Play, kde má tato aplikace pouze 3,9 hvězdy. Dle mého názoru se jedná o zatím nejlepší aplikaci pro nákup jízdenek na MHD, kterou jsem měl možnost vyzkoušet.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.