Jak změnit pozici oznámení v GNOME

Jak změnit pozici oznámení v GNOME
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 - 2 minut/y.)

Chcete změnit místo, kde se v Ubuntu zobrazují oznámení? Nejste sami. Je to otázka, kterou si často kladou noví uživatelé GNOME. V tomto příspěvku vám představím dvojici užitečných rozšíření pro GNOME, která vám umožní si zvolit, kde na obrazovce se vám zobrazí notifikační bubliny.

 

Pokud chcete oznámení přesunout do pravého horního rohu obrazovky (kde např. Ubuntu zobrazovalo bubliny s oznámeními a kde je stále zobrazuje mnoho dalších linuxových distribucí a desktopových prostředí), stačí si nainstalovat rozšíření Notification Banner Position (pozice oznamovacího banneru).

Toto rozšíření dělá jednu jedinou věc: přesouvá oznámení do pravého horního rohu:

 

Ale co když chcete oznámení přesunout do úplně jiné části obrazovky?

Pokud používáte Ubuntu 21.10, zkuste místo rozšíření Notification Banner Reloaded. Toto rozšíření podporuje pouze prostředí GNOME 40 a vyšší (tj. Ubuntu 21.10), ale poskytuje mnohem širší výběr umístění oznámení:

 

Pomocí Notification Banner Reloaded si můžete vybrat mezi pozicemi nahoře/ve středu/dole a vlevo/vpravo. Můžete také změnit animaci oznámení, takže například přípitky se budou posouvat z boku displeje. Rychlost animace je rovněž konfigurovatelná.

 

Ať už se rozhodnete změnit pozici oznámení v GNOME jakýmkoli rozšířením, můžete to udělat snadno, aniž byste museli upravovat konfigurační soubory, rekompilovat záplaty nebo (což je poněkud dramatičtější) měnit celé pracovní prostředí!

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.