Detailní battery status pro GNOME

Detailní battery status pro GNOME
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 1 minutu.)

Hledáte snadný způsob, jak získat přehled o stavu baterie vašeho notebooku v GNOME? Pokud ano, vyzkoušejte rozšíření Battery Status.

Toto rozšíření pro GNOME, které hodně připomíná efektní aplikace pro lištu nabídek, které jsou k dispozici pro macOS, které informují o stavu baterie notebooku prostřednictvím dobře navrženého panelového appletu plného barevných grafů a spousty informací.

Battery Status poskytuje něco podobného pro GNOME Shell (funguje jak v Ubuntu, tak třeba ve Fedoře). Není sice tak podrobný jako například Coconut Battery, ale i tak je to solidní začátek (zejména s ohledem na to, že se jedná o rozšíření GNOME a ne o plnohodnotnou desktopovou aplikaci).

Applet zobrazuje aktuální nabití baterie v procentech i miliampérhodinách. Druhá část zprostředkovává stav baterie včetně aktuální hodnoty maximální kapacity nabití a původní hodnoty.

V konfiguraci můžete měnit barvu kruhových grafů, ručně zadat cestu napájení a nastavit interval "kontroly" pro načítání informací o stavu.

Battery Status je k dispozici k instalaci na webových stránkách rozšíření GNOME, ale v současné době podporuje pouze prostředí GNOME 3.38 a GNOME 40. Zdrojový kód je na GitHubu, což je ideální místo, kde se můžete zapojit do jeho vývoje, hlásit problémy apod.

Václav

Programátor... občas normální, častěji tak trochu blázen.

Internetová stránka: www.valeas.cz
Více z této kategorie: « Jak změnit pozici oznámení v GNOME

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.