• Napsal(a) 
  • Zveřejněno v Akné
  • Číst 5430 krát
  • Tisk

Kosmetika Paula's Choice - minirecenze

Kosmetika Paula's Choice - minirecenze

Kosmetika Paula's Choice je na našem trhu poměrně nová, přesto si již získala miliony fanoušků po celém světě. Proč tomu tak je? A v čem se vlastně tato kosmetika liší od ostatních, běžně dostupných značek?

O značce:

Značku Paula's Choice založila v roce 1995 americká spisovatelka a blogerka Paula Begoun. Byla to v podstatě holka jako já, od svých 11-ti let trpěla šíleným akné a vyzkoušela na sobě téměř všechny dostupné léčebné metody. Díky svému trápení se začala více zajímat o složení běžně dostupné kosmetiky a s hrůzou zjistila, že je plná agresivních a dráždivých chemikálií, které pokožku zbytečně poškozují, nemluvě o jejich pozdějším vlivu na lidské zdraví. Naštěstí pro nás se tedy rozhodla, že to nenechá jen tak a vyvinula vlastní kosmetickou značku, která se vyznačuje vysokou účinností a zároveň respektuje přirozenou fyziologii kůže. Žádný z jejích produktů neobsahuje přidaný parfém, barviva ani jiné, potenciálně škodlivé látky. Za zmínku rovněž stojí fakt, že tato značka netestuje na zvířatech.

Na kosmetiku Paula's Choice jsem měla zálusk již dávno, ale nechtělo se mi ji objednávat ze zahraničí. Dokážete si tedy představit mé nadšení, když jsem minulý rok zjistila, že již mají také oficiální český e-shop. Uskutečnila jsem u nich již tři objednávky a my se dnes podrobněji podíváme na dvě z nich.

Produkty:

Co se týče výběru, řídila jsem se převážně zahraničními recenzemi a vybírala si pouze ty produkty, které byly téměř bezproblémové (tj. četla jsem na ně nejméně negativních ohlasů). Dnes se spolu tedy podíváme na tři čistící gely, tři BHA exfolianty, dva opalovací krémy, jedno sérum a masku na mastnou a problematickou pleť.

Clear Pore Normalizing Cleanser (30 ml, 146 kč):

Jedná se o průhledný gel, který poměrně dobře pění a skvěle pleť dočistí. Hlavním negativem je pro mě určitě fakt, že mě zpočátku velice nepříjemně štípal v očích, ale s postupem času jsem si na něj zvykla a žádné další negativní reakce jsem již nezaznamenala. Druhým nepříjemným faktorem je pro mě jeho "vůně" - neobsahuje přidaný parfém, což je na jednu stranu jeho nesporná výhoda, ale pokud nemáte vyloženě citlivou pleť, jeho čistě chemickou vůni zřejmě neoceníte. Co se týče deklarovaných účinků, zde jsem také moc spokojená nebyla - redukce pórů ani jejich výraznějšího vyčištění jsem si rozhodně nevšimla a pleť se mi po jeho použití mastila úplně stejně jako s použitím jiných čistících gelů, avšak musím ocenit, že pokožku alespoň zbytečně nevysušoval. Není vyloženě špatný, ale z této trojice mě zaujal rozhodně nejméně. Minibalení mi vystačilo na cca 14 dní každodenního použití (ráno a večer).

Resist Anti-Aging Perfectly Balanced Foaming Cleanser (30 ml, 146 kč):

Druhým pánem na holení ze sekce čistících přípravků je krémový čistící gel z řady Resist. Zde jsem již byla spokojenější, ale stále to nebylo úplně ono. Jedná se o bílý krém, který pokožku perfektně vyčistí a zanechá ji jemnou a vláčnou. Odličovací schopnosti jsou taktéž docela obstojné - na dvě umytí dokázal z pleti odstranit všechen make-up a hravě si poradil i s řasenkou. Nevýhodou je pro mě opět absence parfému a fakt, že mě zpočátku dráždil v očích (nutno ale říci, že štípal méně, než jeho kolega zmíněný výše). Žádných výrazných účinků na redukci vrásek nebo snížení maštění pleti jsem si nevšimla. Minibalení mi opět vystačilo na 14 dní každodenního použití (ráno a večer).

Skin Balancing Oil Reducing Cleanser (3.5 ml, 20 kč; není na fotce):

Na tento gel jsem četla jen samé pozitivní recenze, takže je více než jasné, že jsem ho nemohla ze svého malého testování vynechat. Jedná se o průsvitný gel s hedvábnou texturou, který pleť dokonale vyčistí a zanechá ji vláčnou a hydratovanou. Jako jediný mě neštípal v očích a subjektivně jsem měla pocit, že se po jeho použití pokožka méně mastí a póry jsou opravdu čistší. Rozhodně si jej pořídím ve velkém balení.

Clear Regular Strength Anti-Redness Exfoliating Solution with 2% BHA (30 ml, 262 kč):

Nad výběrem správného BHA přípravku jsem strávila několik hodin a nakonec jsem se rozhodla pro tento exfoliant s označením "regular". Po prvním použití bylo hned jasné, že jsem zvolila správně. Jedná se o tekutý chemický peeling, který obsahuje 2 % kyseliny salicylové a má lehkou, téměř až vodovou, konzistenci. Pokožka je po jeho použití okamžitě zklidněná, pupínky se rychleji hojí a začervenání mizí téměř bleskovou rychlostí. Přesvědčil mě k nákupu plného balení.

Clear Extra Strength Anti-Redness Exfoliating Solution with 2% BHA (30 ml, 262 kč):

V zápalu nadšení z předchozího exfoliantu jsem se při další objednávce rozhodla vyzkoušet také jejich extra silnou variantu. Bohužel, zde jsem už tak spokojená nebyla. Tento produkt je o poznání mastnější a na pleti působí "těžkým" dojmem (plus mám pocit, že mi pleť lehce dráždí). Nevšimla jsem si, že by tato vylepšená formule čistila póry o poznání lépe než původní varianta, zato jsem si ale všimla, že nemá stejně skvělé účinky na hojení akné a hyperpigmentací.

Skin Perfecting 1% BHA Lotion (vzorek, 1.5 ml, 31 kč):

Tohle exfoliační mléko se ke mně dostalo víceméně omylem a abych řekla pravdu, sama bych si ho na základě rozporuplných zahraničních recenzí nejspíš nepořídila. Mléko má velice lehkou, řekla bych až fluidní texturu, rychle se vstřebává a pokožka je po něm hebká a vyhlazená. Potud jsem byla spokojená, bohužel jsem však dospěla k názoru, že mi zřejmě způsobuje podkožní akné, takže nad koupí plného balení prozatím neuvažuji.

Skin Balancing Oil-Absorbing Mask (3 ml, 31 kč):

Velice příjemná jílová maska, u které jsem si ale po jednom použití neměla šanci všimnout nějakého většího účinku. Kromě kaolinu obsahuje také bentonit a řadu protizánětlivých rostlinných výtažků. Pleť byla po jejím použití jemná a zklidněná. Z takhle malého vzorečku se toho moc poznat nedá, takže vážně uvažuji nad nákupem plného balení.

Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF 30 (1.5 ml, 31 kč):

Důvod, proč jsem s touto kosmetikou vůbec začala experimentovat je ten, že jsem hledala nějaký lehký ochranný krém s vyšším SPF, který by byl vhodný na každodenní použití. Přípravek měl být v ideálním případě extrémně lehký, nesměl pokožku zbytečně zatěžovat ani mastit a nesměl způsobovat ani zhoršovat akné. Po několika dnech strávených na internetu a pročítání nespočetného množství recenzí jsem si nakonec vybrala dva krémy, oba založené na minerálních filtrech. Tento je založen pouze na oxidu zinku a má lehké béžové zabarvení, takže na pleti nezanechává bílý povlak. Konzistence je sametová, rychle se vstřebává a pokožku zanechává hebkou a matnou. V průběhu dne se sice pleť začne opět mastit, ale není to taková hrůza jako po použití běžných opalovacích krémů. Rovněž mohu potvrdit, že je vhodný i pro problematickou a aknózní pleť - nezanáší póry a nezpůsobuje ani nezhoršuje akné. Již mám doma plné balení.

Hydralight Shine-Free Daily Mineral Complex SPF 30 (1.5 ml, 31 kč):

Tento krém není vyloženě špatný, ale na mastnější pleť bych ho určitě nedoporučila. Má tekutější konzistenci, ale bohužel v něm cítím silikon, tudíž zanechává onen moderní "dewy finish", což znamená, že se po něm také více mastím. UV ochrana je založena na kombinaci oxidu zinku a oxidu titaničitého. Oceňuji, že nezanáší póry ani nezpůsobuje akné. Osobně mi velice vyhovuje v okolí očí, kde mám pokožku spíše normální či lehce sušší - nedráždí oční okolí, krásně se vsákne a make-up na něm skvěle drží po celý den. Ačkoli mi nevyhovuje tolik, jak bych si představovala, stále uvažuji nad nákupem plného balení.

Resist Anti-Aging Ultra-Light Super Antioxidant Concentrate Serum (5 ml, 235 ml):

Toto sérum s vitaminem C by mělo pleti dodávat potřebné antioxidanty a lehce zesvětlovat pigmentové skvrny. Sérum je určeno na všechny typy pleti, ale s mou mastnou a problematickou pletí si zrovna dvakrát nesedlo. Textura séra je vyloženě silikonová a po pleti divně klouže. Povrch pleti je po jeho použití okamžitě vyhlazený, ale mám pocit, že už k pokožce nepropustí žádnou další péči. Jedná se o ten typ produktu, u kterého již po jednom použití vím, že by mi byl schopen udělat na obličeji paseku.

Vyhodnocení:

S čistícími gely této značky jsem měla zpočátku docela potíže - strašně divně "chemicky" voněly (neobsahují totiž žádný přidaný parfém) a nepříjemně mě štípaly v očích, což se mi u jiných čistících gelů moc často nestává. Naštěstí tento stav netrval moc dlouho a pokožka si na ně velice rychle navykla. Našla se však mezi nimi jedna světlá výjimka, kterou určitě do budoucna podrobím dalšímu testování. BHA exfolitanty mě obecně dost nadchly a myslím si, že pokud zvolíte ten správný podle potřeb Vaší pleti, budete nadmíru spokojené. No a nakonec si dáme to nejlepší - ochranné krémy s UV faktorem této značky jsou dle mého názoru to nejlepší, co můžete své pleti dopřát! Záleží samozřejmě vždy na typu Vaší pleti a použitých filtrech (chemické vs. minerální), ale za sebe mohu jednoznačně prohlásit, že lepší opalovací krém jsem na svou mastnou a problematickou pleť ještě neměla (a že jsem už vyzkoušela téměř kde co - od levných drogerijních značek, přes produkty lékárenské kvality až po high-end produkty za tisíce).

Suma sumárum, z produktů značky Paula's Choice jsem prozatím velice nadšená a rozhodně se chystám vyzkoušet i další produkty.

Máte s touto značkou osobní zkušenost? Jaké produkty Vám vyhovují a jaké naopak ne? Těším se na Vaše komentáře.

Využijte slevu na nákup:

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz