Pravda nebo Lež: Inca Collagen

Pravda nebo Lež: Inca Collagen
(Čtení tohoto článku zabere přibližně: 3 - 6 minut/y.)

Trápí Vás, že je ve Vaší tváři vepsáno víc, než byste chtěla sdělit světu? Omezujete pohyb na nezbytné minimum, protože Vaše klouby již nejsou to, co kdysi bývaly? Děsíte se každé nové svíčky na narozeninovém dortu? Pak mám pro Vás ještě jednu otázku: A proč to vlastně nezměníte?

Inca Collagen je doplněk stravy s obsahem kolagenu, který je na našem trhu zcela unikátní. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že si i po zpracování zachovává strukturu trojité spirály (tzv. helisy), která je typická jen pro bílkoviny živých organismů. Díky tomu je tento kolagen nejvíce podobný kolagenu lidskému, takže je vysoce biologicky aktivní a tělo s ním nakládá, jako s kolagenem vlastním.

Kolagen:

Kolagen je základní stavební látka kloubů, kostí, šlach, zubů, kůže, vlasů a nehtů. Lidské tělo si jej samozřejmě dokáže vyrobit samo, ale s přibývajícím věkem jeho produkce významně klesá a objevují se první známky stárnutí. Uvádí se, že se obsah kolagenu v pokožce po 25. roce života každoročně snižuje o 1,5 %, přičemž po 45. roce se již netvoří vůbec.

Kolagen udržuje pokožku pružnou, pevnou, hydratovanou a bez vrásek. Při jeho nedostatku vznikají drobné i hlubší linky, pokožka ztrácí svůj mladistvý jas, vlasy a nehty se stávají křehčími a náchylnějšími k poškození a rovněž dochází ke zhoršení projevů celulitidy.

Zdroj obrázku: www.dermalogica.com

Deklarované účinky Inca Collagenu:

 • zlepšuje kvalitu pleti, vlasů a nehtů
 • urychluje hojení pokožky (úrazy, operace, popáleniny, akné aj.)
 • zvyšuje hydrataci a pružnost pleti, vyhlazuje jemné vrásky
 • napomáhá zesvětlení pigmentových skvrn
 • působí proti rozšířeným žilkám, zlepšuje stav křečových žil
 • stimuluje syntézu kloubní chrupavky
 • celkově zpomaluje stárnutí organismu

Inca Collagen seženete ve všech dobrých lékárnách nebo na internetu a cena se pohybuje okolo 1260 Kč za 30 sáčků.

Složení: 3 000 mg hydrolyzovaného rybího kolagenu v 1 sáčku

Upozornění: Tento výrobek není vhodný pro malé děti a těhotné ženy. Pozor by si rovněž měli dávat pacienti s prokázanou alergií na rybí produkty.

Příprava a dávkování:

Obsah jednoho sáčku rozpusťte ve 200 - 300 ml vody či jiného studeného nápoje a okamžitě vypijte. Při přípravě je důležité dbát na pořadí, ve kterém suroviny mícháte - do sklenice vždy nejprve nasypte suchý prášek a až pak přidejte vodu, v opačném případě totiž kolagen hrudkuje a nerozpustí se celý (pokud se tak přeci jen stane, doporučuji použít shaker a nápoj řádně protřepat).

Doporučené dávkování je jeden sáček 1x denně, nejlépe půl hodiny před spaním. Výrobce uvádí, že po úvodní dvouměsíční kůře, kdy se kolagen užívá každý den, se může dávkování snížit na jeden sáček za tři dny a poté až na 12 týdnů vysadit, aniž by došlo k odeznění účinku. Dávku lze pak samozřejmě také zvýšit dle potřeby, ale maximální doporučená dávka je 10 000 mg kolagenu za den!

Testování:

Dva týdny užívání (14 dní) - citelně pružnější a pevnější pokožka stehen; zdá se mi, že se mi lehce zmírnila celulitida  => jediný přípravek s obsahem kolagenu, u kterého jsem si podobného efektu všimla, a to ještě za tak krátkou dobu!

Jeden měsíc užívání (30 dní) - žádná výraznější změna oproti minule, pokožka je sice pružnější, ale k úplnému vymizení celulitidy či vrásek prozatím nedošlo; všimla jsem si, že se mi zlepšil stav vlasů - nekrepatí se tolik a celkově působí zdravějším dojmem

Měsíc a půl užívání (45 dní) - pleť na obličeji se mi zdá pružnější a "naducanější"; drobné vrásky v okolí rtů se mi zdají jemnější a pleť se celkově rychleji hojí

Dva měsíce užívání (60 dní) - pokožka na celém těle vypadá mladší a zdravější, nejvíce to jde vidět na rukou => úplně se mi přestaly tvořit záděry okolo nehtů + nehty jsou pevné a netřepí se; vliv na klouby posoudit nemohu, jelikož kloubní výživu užívám pravidelně po celý rok (např. Hyalgel Collagen), nicméně se nedostavilo žádné výraznější zhoršení ani při větším zatížení kloubů, takže zřejmě funguje

Tři měsíce užívání (90 dní) - během posledního měsíce jsem si již bohužel na pleti nevšimla žádných výraznějších změn, ale musím zmínit jednu věc - ve svých téměř třiceti letech jsem si nechala nasadit fixní rovnátka a jen díky kolagenu se mi při výměně drátků nekývou zuby déle jak dva dny, při menších posunech dokonce vůbec

Má zkušenost:

Pokud mě sledujete již delší dobu, tak jistě víte, že v užívání kolagenu nejsem žádný nováček. Třicítka pomalu ale jistě klepe na dveře, takže je potřeba se sebou něco dělat. Za poslední roky jsem vyzkoušela řadu kolagenových preparátů, levnějších i dražších a s klidným svědomím mohu říci, že Inca Collagen patří mezi ty lepší. Osobně mě velice překvapilo, jak rychle tento produkt funguje - již po dvou týdnech užívání jsem si všimla významného zlepšení stavu celulitidy. K jejímu úplnému vymizení sice nakonec nedošlo, ale i tak si myslím, že se jedná o markantní rozdíl. Co se týče pleti, nemohu bohužel říci, že bych si všimla nějakého výraznějšího úbytku vrásek, ale pokožka je celkově pružnější, plnější a rychleji se hojí (tuto vlastnost ocení především majitelky problematické a aknózní pleti). Vlasy i nehty jsou pevné a vůbec se netřepí. Skvěle funguje také na záděry.

Malou připomínku bych měla pouze k chuti tohoto produktu. Výrobce sice tvrdí, že je tento kolagen naprosto bez chuti, ale podle mého názoru je lehce nahořklý. Není to samozřejmě nic strašného, vypít se normálně dá, ale já si jej raději ředím v nějaké 100% ovocné šťávě.

Výhody:

 • velké množství kolagenu v denní dávce (3000 mg)
 • 100% čistý, bez přísad
 • hydrolyzovaný a biologicky aktivní
 • snadno se rozpouští ve vodě a jiných tekutinách
 • nemá rybí pachuť, nezapáchá
 • znatelné účinky již po dvou týdnech užívání (celulitida, záděry, dásně)

Nevýhody:

 • vysoká pořizovací cena (cca 1260 Kč za měsíc užívání)
 • lehce nahořklá chuť
 • ani po třech měsících nedošlo k výraznějšímu úbytku vrásek

Závěr:

Věřím, že pořizovací cena produktu Inca Collagen mnohé z Vás zcela jistě odradí, ale pokud si jej dovolit můžete, radím Vám, jděte do něj! Z dlouhodobého hlediska se jedná o nejlepší možnou investici, která se Vám v budoucnu bohatě vrátí.

Přečtěte si také:

Máte s tímto výrobkem osobní zkušenost? A nebo máte tip na produkt, který bych pro Vás mohla otestovat příště? Budu ráda za Vaše komentáře.

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz

 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.