Pravda nebo Lež: Brandeis Clinic Diamond Collagen + HA

Pravda nebo Lež: Brandeis Clinic Diamond Collagen + HA

Také máte občas pocit, že je na trhu přehršel výrobků, ale žádný neodpovídá Vašim požadavkům? Co ale dělat, když si výrobci dělají při výrobě co chtějí a Vy nemáte žádnou jistotu, že investujete do prověřeného složení či skutečně kvalitních surovin? Podobnou otázkou se zabývali vědci z Brandeis Clinic a nakonec se rozhodli, že si vyvinou produkty vlastní.

Doplňky stravy Brandeis Clinic pochází z dílny nejmodernější kliniky v České republice, která je vyvinula ve spolupráci s americkou firmou Nutrition Laboratories. Vynikají prémiovým složením, originálními recepturami a skutečným obsahem deklarovaných účinných látek.

Deklarované účinky:

Diamond Collagen + HA by Brandeis Clinic je tvořen třemi účinnými látkami - rybím kolagenem, hyaluronanem sodným a vitamínem C. Díky svému složení podporuje elasticitu a pevnost pleti, působí proti vráskám a zlepšuje stav kostí, kloubů a cév.

Diamond Collagen + HA by Brandeis Clinic seženete na internetu (oficiálním distributorem je např. Medaprex) a cena se pohybuje okolo 520 kč za 60 kapslí.

Doporučená denní dávka jsou 2 kapsle denně, nejlépe během jídla. Při daném dávkování vystačí jedno balení na měsíc užívání. Stejně jako u jiných doplňků stravy, i zde je pro dosažení optimálních výsledků nutné užívat kapsle minimálně tři měsíce.

Složení (2 kapsle): rybí kolagen (720 mg), kyselina L-askorbová (96 mg), hyaluronan sodný (20 mg), glycerol, kapsle (želatina, voda)

Má zkušenost:

Přípravek Diamond Collagen + HA jsem jako vždy užívala tři měsíce, což je doba, po které by měly být vidět alespoň nějaké výsledky. Kapsle jsem navzdory doporučení výrobce užívala večer před spaním, nejlépe na lačno, jelikož se pak kolagen lépe vstřebává.

Kapsle jsou poměrně dost velké, ale dobře se polykají a nezdálo se mi, že by se rozpouštěly příliš rychle (s tím jsem měla problém např. u výrobku Hyaluroceutical, jehož kapsle se mi vždy začaly rozpouštět již v hrdle). Složení je šetrné k žaludku, ale pokud by Vám po kapslích bylo přeci jen špatně, určitě doporučuji užívání spolu s jídlem. Obsah kolagenu a kyseliny hyaluronové je na můj vkus příliš nízký, ale to souvisí s použitou lékovou formou - kapsle mají vždy omezený objem, takže pokud preferujete vyšší obsah účinných látek, zvolte raději sirup nebo čistý prášek.

Co se týče účinku, moc jsem toho na základě složení nečekala, přesto mě tento přípravek dokázal zklamat. První dva měsíce se nedělo vůbec nic, vzhled vrásek se nijak výrazně nezlepšil a jednu dobu jsem měla dokonce pocit, že se mi vrásky v okolí rtů citelně prohlubují. Nutno podotknout, že jsem po celou dobu užívala ještě 500 mg vitamínu C, abych tvorbu kolagenu podpořila na maximum. V polovině třetího měsíce jsem se již naštvala a rozhodla se, že zkusím užívat čtyři kapsle denně, dvě ráno a dvě večer a přes den ještě přidám dvě kapsle Amalaki (indický angrešt, bohatý zdroj přírodního vitamínu C). No a světe div se, po této malé úpravě se začal vzhled vrásek i celkový stav pleti velice rychle zlepšovat. Již po týdnu bylo patrné výrazné zlepšení mimických vrásek v okolí rtů a pleť působila pevnějším a rozzářenějším dojmem.

Výhody:

  • elegantní balení => vhodné jako dárek
  • snadné užívání, kapsle nezatěžují žaludek
  • složení bez zbytečných přídatných látek

Nevýhody:

  • vyšší pořizovací cena (cca 520 Kč/60 cps.)
  • obsah kolagenu není dostatečný
  • ani po třech měsících užívání nemá prokazatelný účinek na stav vrásek

Závěr:

V užívání kolagenu nejsem žádný začátečník, takže už trochu vím, co na mne funguje a co ne. Přípravek Diamond Collagen + HA od značky Brandeis Clinic toho slibuje opravdu hodně, ale realita je bohužel trochu jiná. K redukci vrásek sice nakonec došlo, ale nejsem přesvědčena, že by tomu tak bylo, kdybych neprovedla úpravy v dávkování a nepřidala kapsle Amalaki. Užívání je díky formě kapslí extrémně jednoduché, ale už několikrát jsem se přesvědčila, že nejlepších výsledků dosáhnu užíváním kolagenu v práškové či tekuté formě s obsahem kolagenu minimálně okolo 3000 mg v jedné denní dávce (např. Inca Collagen).

Suma sumárum, mne tento přípravek k dalšímu nákupu rozhodně nepřesvědčil. Když vezmu v potaz cenu a výsledek, dá se na našem trhu sehnat minimálně jeden přípravek ve stejné cenové relaci, který obsahuje mnohonásobně větší množství kolagenu (i mořského). Na celém testování mě tedy těší pouze fakt, že jsem tento přípravek kupovala s 50% slevou.

 

Leona

Manželka ajťáka, lékárnice a milovnice kosmetiky. Vražedná kombinace...

Internetová stránka: valeas.cz